Vart hitta öde asfaltsplätt i eller utanför Malmö att köra på?

turbo-mupp

Medlem
Gick med
23 Oct 2004
Ort
Harlösa
Hoj
Honda CR250 -87
Hej!

Jag och sambon har nu i helgen kört på Tullstorp/Toftanäs (post-terminalområdet i Malmö bakom riseberga). Men imorgon är det vardag igen och de håller ju på att bygga ett Ica Maxi där nu så där lär ju drälla en massa byggnissar. Och jag giter inte vänta tills nästa helg och jag vill inte köra på någon bana för jag anser inte att folket på banor har trafikvett.

Såååå....var i eller utanför Malmö kan jag hitta en liten asfaltsplätt eller sträcka som jag och sambon kan i lugn och ro utan massa folk som springer, köra fram och tillbaka på imorgon? Gärna öde och undanskymd plats så att inte snuten eller annat otyg rör sig i trakterna eller gnäller.

Kom med alla förslag. HELST så ska det vara UTANFÖR Malmö för det dräller av snutar i Malmö.
 
men det är bättre att man föreslår något annars bränner dom bara omkring på gatorna istället!
 
Last edited:
På väg mot oxie vid bmx och speedwaybanan finns det ju parkeringar, tror dock inte asfalten är något vidare att köra på faktiskt :S
 
*/ ?>
Back
Top