Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag köpte nåra kevlarjeans från xl-moto som passar helt ok.Är 180cm och väger ca 95kg. Finns det något ställe där man kan köpa mcjeans som har storlek W34/L28? I värsta fall får jag väl köpa ett par som är för långa och sy upp dem, men det vore skönt att slippa.
Tänker du ha skydd i dem kan dessa hamna lite ”off” om du lägger upp brallorna.Är 180cm och väger ca 95kg. Finns det något ställe där man kan köpa mcjeans som har storlek W34/L28? I värsta fall får jag väl köpa ett par som är för långa och sy upp dem, men det vore skönt att slippa.
Jodå, det vet jag, men det går ju att flytta på dem också.Tänker du ha skydd i dem kan dessa hamna lite ”off” om du lägger upp brallorna.
F ö anser jag, för min personliga del, att mcjeans är otyg som bör förstöras. (Har ett par jag håller för värdelösa, så det kan helt klart finnas bättre.)
Lycka till!
De jag har;Jodå, det vet jag, men det går ju att flytta på dem också.
Vad är det du ogillar med mcjeans?
Är 180cm och väger ca 95kg. Finns det något ställe där man kan köpa mcjeans som har storlek W34/L28? I värsta fall får jag väl köpa ett par som är för långa och sy upp dem, men det vore skönt att slippa.
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |
|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |
|
Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!
Boka sommarens härligaste b... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |