Ett land kommer alltid att ha kriminella, och det är det landets problem. Det är däremot jäkligt onödigt att importera nya kriminella. Samtidigt som man förvägrar uppehållstillstånd för personer med garanterade jobb som är bevisligen skötsamma(så långt man nu kan bevisa det) tar man ju med öppna armar emot kriminella och shariaförespråkare och annat pack för att dom kanske riskerar fängelse i sina hemländer.
Det är allmänt känt att Sverige är mesiga vad gäller bestraffning av kriminella handlingar och således dras dom hit. Det började redan på 70-talet när Arkan upptäckte att det gick att råna banker här i princip utan påföljd. Efter det kom nästan hela Balkans kriminella hit ju.
Än en gång är det dom blödiga asylkärringarna som får bestämma Sveriges öde. Dom som sitter och bestämmer över det här borde spärras in i nån mörk håla i Abu Graib om du frågar mig. Tillsammans med dom sökande som bevisligen hör hemma där.
Nu tror jag bestämt att du har röstat fel i pollen. Eller vad det för komplicerat för dig?