Don Quixote
Nordic BoTT 2010
På knudan..
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Enhetsdäck, gatdäck då eller????
/R
Garanterat kommer ett sånt förslag från någon som har möjlighet att sälja dessa däck. Var det inte Sköld för ett gäng år sen som bestämde nåt liknande i SP-klassen och samtidigt sålde däcken oxå?
En-hets däck låter bra om man kan få dom till det priset, vi kan ju dekala traktorerna så får XXXXX synas i media.Om det ska vara enhetsdäck så får de bli väldigt bra pris, typ Max 2000:- för ett set. Annars har vi sålt det fria valet väl dyrt.![]()
Idag 13:04![]()
Men uansett, selvom det vil bli mer kostbart for egen del tror jeg at tankene rundt enhetsdekk vil være bra for majoriteten i serien. Selvfølgelig under forutsetning av at leverandørene har nok dekk gjennom hele sesongen, stiller på alle løp med dekkservice osvosvosv! For ellers blir det som std 600 i Norge, hvor det som var den største A-klassen (med typ 25-30 til start) i løpet av 2 år ble borte og nå er en cup med 6-10 deltagere pr. løp|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |