Nisse Järnet
pschyy =D
Vi kan ju bygga nåt av dom där nödraketerna eller vad det varMoonflower skrev:Jag är på! Och så låter vi de ansvariga för korsningskatastrofen käka upp resterna!![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Vi kan ju bygga nåt av dom där nödraketerna eller vad det varMoonflower skrev:Jag är på! Och så låter vi de ansvariga för korsningskatastrofen käka upp resterna!![]()
jag har varit med om 9½ minut än så längeMoonflower skrev:väntetidsrekordet ligger på bortåt en kvart!![]()

Stavfelet skrev:Lugn nu bara... Enligt rykten så kommer den korsningen byggas om inom sisådär en 10 år!![]()
Lartes skrev:Hade väll tagits fram ritningar till projektet nu va?

jisses! Vallentuna har kostat på sig att måla en vit linje på 3x0,3meter! snacka om att jag ser fram emot och se på nästa stora projekt!!Lartes skrev:Åkte förbi där igår (läs söndags) å då tror jag minnsan att de målat en spärrlinje precis innan tågövergången.
Så nu verkar det problemet vara löst. Nu måste du stanna innan rällsen.

Lartes skrev:Åkte förbi där igår (läs söndags) å då tror jag minnsan att de målat en spärrlinje precis innan tågövergången.
Så nu verkar det problemet vara löst. Nu måste du stanna innan rällsen.
Kurvmakaren skrev:Spärrlinje får jag nog ändå hoppas på att de inte målat.
Spärrlinje är endast en avgränsning i sidled...
Nisse Järnet skrev:Kommer man från macken och det är rött får man åka fram till nästa rödljus, det säger jag! Gnäller bengen så säg att Nisse har sagt att det är så!![]()

Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskydds...