Vad har ni haft för anledningar till att missa besiktningen?

Peter_E

Ny medlem
Gick med
21 Mar 2006
Ort
Göteborg
Hoj
1999 - Yamaha Thunderace
Japp som rubriken lyder, har ni lyckats missa tiden till besiktningen nån gång och var var anledningen till detta?

Själv lyckades jag i dag få soppatorsk på väg till besiktningen. Blev i och med detta knappt 15 minuter sen och det fanns ingen mer tid eller någon som hade tid att kolla hojen i dag. Klantigt, javisst men flottören måste ha hängt sig under vintern eftersom den inte visade rött :mad:

I vilket fall som helst blir det ett nytt försök på måndag :)
 
skulle hänga med min kompis till besiktningen för något år sedan men de va nåt som krånglade med hans hoj så vi kom aldrig dit. jag fick ist fota honom hem.
 
Sov så gött på morgonen så jag missade oxå med knappt 15min. Men jag fick en ny bara ngn minut senare när jag ringde till bokningen.
 
Vafan, sist när jag besiktigade så stog jag där i säkert 20 minuter och väntade på min tur ju. Så jävla segt, tur som fan att det va sol ute :)

Och riktigt urringat hjälpte inte alls :gnissla:
 
Nyheter
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Back
Top