Vad händer på Öland?

Missvims

MrsVims
Gick med
24 Apr 2006
Ort
Östhammar
Hoj
Formally known as Gulan
Vi ska ner till öland om 2 veckor (helgen v.27) och undrar nu vart alla håller till och vart det finns bra ställen att åka på?
Vore kul med lite tips om bra hojvägar och fik eller om det är nåt speciellt på gång som är värt att åka till.
 
16-22 åringarna hänger på Köpingsviks camping 1 mil norrut från Borgholm, i Borgholm ligger haken.


Barnfamiljer på Böda sand långt norrut. Grym strand.

Väluppfostrade pengastinna semi-stekare i Byxelkrok, där ligger finaste båtarna och dyraste villorna. Mycket punschnackar och hängmagade gubbar & dito kärringar. Fint är det ändå, även om man tältar el bor i bilen. Stämmningen är seriöst avslappnad och ett grymt hak finns.


Nu finns det båtlinje mellan Gotland o Öland, kombinera!!
 
Hängmagar?? Sånt är verkligen läskigt :näsblod

Låter som om det finns en hel del att se oh en del man inte vill se, så jag tackar för infon, sött och rart av dig, speciellt magvarningen:rolleyes:

Får hoppas det finns mycket fina slingervägar som vi kan roa oss med så man inte får abstinens på semestern, vore illa.
 
*/ ?>
Back
Top