MickeZX7R
Posör
.. allt är Tammers fel.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Fredagsstämning på SH bara.Tom trådar som handlar om Tammer ballar ur.![]()
Håller med om Birger/Hell men Tammer trollade/fiskade nog en hel del.Personligen tror jag varken Tammer eller Birger var ute efter att trolla.
Det fanns faktiskt ett och annat inlägg där det visades prov på eftertanke och intresse.
Jag tror tyvärr båda hade ramlat in i ett gammeldags vänstertänk att USA och dess allierade är onda, och då måste såklart deras motståndare vara de goda. Sedan krävs inte mycket bekräftelsebias för att trilla in i en filterbubbla där man dras djupare och djupare ner i Putins propaganda.
Det fanns också ett och annat inlägg som tydde på motsatsen. Ibland var han uppenbart medveten om att han motsade sig själv även om han försökte snacka bort det, och det är svårt att tolka på annat sätt än att han trollade medvetet.Personligen tror jag varken Tammer eller Birger var ute efter att trolla.
Det fanns faktiskt ett och annat inlägg där det visades prov på eftertanke och intresse.
Tänkte mer att när man är 18 är någon som är 40 sjukt gammal och bara tänker säkerhet. När man själv är 40(+) så tycker man att 18åringar borde kamma sig och köpa sig ett jobbHaha hjälm?
När man närmar sig 60 tycker man att 40-plusare kunde slappna av och leva lite och inte vara så j@vla penga- och karriär-kåta.Tänkte mer att när man är 18 är någon som är 40 sjukt gammal och bara tänker säkerhet. När man själv är 40(+) så tycker man att 18åringar borde kamma sig och köpa sig ett jobb![]()
Har alltid trott du är ca 30 år.När man närmar sig 60 tycker man att 40-plusare kunde slappna av och leva lite och inte vara så j@vla penga- och karriär-kåta.![]()
Hell är en berest herre med inte bara intressanta långresor, ofta österut och med många politiska åsikter.Alla följer vi olika trådar här... politik och annat intresserar mig inte men trillade in här och noterar prat om "Hell"... en figur jag läst en hel del av... är han och Tammer samma?
Birger..?
Vem är detta?
Alla följer vi olika trådar här... politik och annat intresserar mig inte men trillade in här och noterar prat om "Hell"... en figur jag läst en hel del av... är han och Tammer samma?
Birger..?
Vem är detta?
Det gäller att passa på! Om man 60 får man kanske välja mellan pengar eller vara kåt…När man närmar sig 60 tycker man att 40-plusare kunde slappna av och leva lite och inte vara så j@vla penga- och karriär-kåta.![]()

Det gäller att passa på! Om man 60 får man kanske välja mellan pengar eller vara kåt…
Är snart 62 så jag har glömt hur det var vid 60 hehe

- Det hade faktiskt varit en lättnad.Det bästa med att bli äldre är väl att man inte är kåt hela tiden och kan ägna tankar åt annat än tjejer.![]()
VA????Det bästa med att bli äldre är väl att man inte är kåt hela tiden och kan ägna tankar åt annat än tjejer.![]()
Sjukt gammal kommentar faktisktDet bästa med att bli äldre är väl att man inte är kåt hela tiden och kan ägna tankar åt annat än tjejer.![]()
For the record då ska väl tilläggas att enligt honom fick han problem pga medvetet sabotage mot honom.Hell fick problem med kontot och startade ett nytt vilket blev Birger.
Minns det, han skyllde på mod, själv så tror jag att Säpo var han på spåren.For the record då ska väl tilläggas att enligt honom fick han problem pga medvetet sabotage mot honom.
Jag är lite osäker på hur korrekt den beskrivningen är.
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |
|
|
Indian Concept Girder – En framtidsvision?
Indian Concept Girder är en... |
|
|
Yamaha R7 får stor uppgradering!
Yamaha R7 får en nängd uppg... |
|
|
BMW F 450 GS för prisvärda äventyr
BMW presenterade den länge ... |
|
|
BSA Thunderbold avtäckt på EICMA
BSA har avtäckt sin fjärde ... |
|
|
ExploreBike: Lerigt Gotland Grand National
Årets Gotland Grand Nationa... |
|
|
Nytt om H-D Bagger-Världscupen
Under en presskonferens på ... |
|
BMW F 450 GS ”Din bästa kompis”
Screenshot Nya BMW F 450... |
|
|
|
Nya MV Agusta Brutale 800
MV Agusta Brutale har länge... |