Vad göra efter krogstrul?

Mm, nu har det blivt ett sms, där jag lämna bollen över till henne, får se om det blir något av det ( och om numret var rätt.. ni vet hur man fumlar med mobiler i fyllan) .. så kanske vi ses i plugget också..
 
Villee skrev:
Nu har man varit ute på stan igen, och råkat strula med en tös man inte känner men går på samma plugg. Fumla till mig ett telefonnummer också, men frågan är då vad man ska göra av det?

Vet inte om jag vill hitta på något med henne.. men bör man ändå ringa artighetsskäl eller inte? Hon har inte heller mitt nummer, då skulle man kunna hållt lågprofil, men ska man kanske skicka sms och höra av henne, på det sättet skulle hon även få mitt nummer och kunna ringa om hon absolut ville.

Om det var någon man inte alls kände så skulle jag förmodligen inte ringa utan låta det rinna ut i sanden (finns försig möjlighet till att hon e riktigt trevlig också, men vi hann inte snacka så mkt.. :krama ), men här finns ju stor sannolikhet att vi kommer träffas igen, och vad ska hon tycka då om vi säg träffas om 2 veckor utan att sagt ett ord till varann efter detta?

Vad ska jag alltså göra, ringa henne / inte ringa henne, sms:a eller inte ? Söka upp henne i plugget, eller göra ingenting och vänta tills vi ses i plugget och sen kanske växla några ord?

Hipp hurraa för fyllan :fyllisar
Tycker du om henne - Ring

E du osäker - Skicka ett mess eller ngt?

Tycker du inte om henne - Ignorera, skit samma vad hon tycker för du tycker ändå inte om henne...

- Johan
 
Ace Niki skrev:
Om du nu inte redan gjort det, så sms:a henne där du ber om ursäkt för ditt onyktra uppträdande i helgen (oavsett hur du faktiskt uppförde dig) och avsluta med: ring om du vill träffas över en fika eller nåt.
Dessa förbannade fikainviter! SMS:a att hon är välkommen hem till dig vid tillfälle. Hard core med alla lampor tända. Ska det vara så svårt?
 
Bjud ut på fika och ta reda på om hon är trevlig/nått att spinna vidare på så slipper du undra resten av ditt liv.
 
*/ ?>
Nyheter
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot De flesta nav...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

KTM firar 100 år av 6DAYS

KTM firar 100 år av 6DAYS® ...

Snabbladdad ny 94-hästars elhoj

BBM Hiro – ett helt nyutvec...

KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design

Efter flera decennier tills...

Back
Top