vad göör man då i skellefteå

Tigerlilly

OBS! Vanebildande
Gick med
28 Jun 2005
Ort
Sthlm innerstan!
Hoj
Blivande monsterägare
Är en sthlmsbrud vilse i ske-å sen förra hösten. Har spenderat hela sommaren hemma i sthlm och ska nu tillbaka till norr om en dryg vecka för mitt sista pluggår däruppe. Så ärligt,ni som bor där jämt: vad gör man? Förutom slår klackarna i taket till dålig musik på ballen, avvärjer närmanden av vtihåriga gubbar på statt och dricker kallt te på waynes... Hockey lär det ju bli iof till hösten, men sen då? Tips mottages tacksamt!
 
Tigerlilly skrev:
2386978 Är en sthlmsbrud vilse i ske-å sen förra hösten. Har spenderat hela sommaren hemma i sthlm och ska nu tillbaka till norr om en dryg vecka för mitt sista pluggår däruppe. Så ärligt,ni som bor där jämt: vad gör man? Förutom slår klackarna i taket till dålig musik på ballen, avvärjer närmanden av vtihåriga gubbar på statt och dricker kallt te på waynes... Hockey lär det ju bli iof till hösten, men sen då? Tips mottages tacksamt!

Vi kör hoj varje onsdag med avgång från vår klubblokal på Torsgatan, mer info ang. körningarna finns här http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=119423
Finns även en telelista på ngn av de första sidorna så bara att ringa om det är ngt du funderar över.

Sen blir det hojfest i september så det är bara att vara alert, kräftor och massor me nubbe va jag förstod :)

Waynes kan man inte fika på, sitter endast på Ainas stans arbetarcafe, billigt fika och trevligt sällskap :tummenupp
 
Jag fann faktiskt en lösning på ditt problem, efter många år av tristess på Norrböle.

Man du kommer inte att gilla det.

Jag flyttade. :)

Edit: Ainas! :tummenupp (Men det var bättre förr...)
 
Last edited:
Tigerlilly skrev:
2386978 Är en sthlmsbrud vilse i ske-å sen förra hösten. Har spenderat hela sommaren hemma i sthlm och ska nu tillbaka till norr om en dryg vecka för mitt sista pluggår däruppe. Så ärligt,ni som bor där jämt: vad gör man? Förutom slår klackarna i taket till dålig musik på ballen, avvärjer närmanden av vtihåriga gubbar på statt och dricker kallt te på waynes... Hockey lär det ju bli iof till hösten, men sen då? Tips mottages tacksamt!

Vad pluggar du för nåt?
När du nämner uteställen så öppnar det ju faktiskt ett nytt ställe nu i månadsskiftet. Club Nova tror jag det skulle heta.
Så kanske du slipper den dåliga musiken och dom vithåriga gubbarna :pannkyss
Sen är det klart att du och eventuella polare ska dyka upp på hojfesten och surra lite mc och förtära massa alkohol :tummenupp
 
Gör som jag, man flyttade...

Alldeles för liten stad... för mycket glappkäftar...

Men tror att hojåkarna är mycket aktiva där uppe, det är ju bra...
 
Haha jo flytta känns som alternativet, men jag har ett år kvar m plugget så...tough shit

Jag ska bli träningsnarkoman helt enkelt, de har ju faktiskt ett mkt bra gym på campus:-)
 
Ser grymt fräscht ut men skolan tar 300 spänn per termin för ett nybyggt gym tillgång nästan hela dygnet o aldrig ngt folk där......
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top