Västerås-åka

Höjdarkväll!!!
Håller med föregående "talare" - trevligt folk, trevliga vägar, trevligt väder!!!
Vi får hoppas på fler sådana onsdagskvällar innan sommaren är slut! :tungan
 
Någon som ska åka imorgon? Hade, som jag nämnt i en annan tråd, tänkt hänga på för att ev. bli medlem. Är det bara att dyka upp på station?
 
Dåligt med folk var det på stationen igår... Dock så dök stevooooo upp i samma ärende som mig så vi fick bilda en underförening tillsammans (kolaremsan mc:confused:) och ta en sväng åt uppsala-hållet via Tortuna. Tack för en trevlig repa stevooooo. Hoppas att det dyker upp lite mer folk nästa gång!
 
Onsdag 7/5-08

Någon som är sugen på en onsdagstur runt 18.00 tiden????????

Isådant fall möts vi vid station tankade och klara.....
 
Hoppas det är lite folk som kör på onsdagar, själv har man svårt att hinna då man jobbar i The Capital of Sweden.
 
Hur ser en vanlig onsdagskörning ut då? Långa E4-crusing i 130 så kan det bli lite tråkigt på 660in. Men med mindre vägar och många glass- och tankstopp så hakar jag på.
 
brukar bli en tur på 10 mil å föröker hålla oss till så krokiga vägar som möjligt som tillåter sporthojsåka. :) så du kommer nog inte ha några probbs att hänga på vi väntar alltid in varan när man kommer fram till en korsning. doch får du hålla i hojne så man inte blir avundsjuk å " lånar den av dig" :yoparty saknar min motard :näsblod
 
låter bra de, då blir det premiärtur imorgon... woooh!

förstår din saknad r matte, jag har varit helt nipprig nu senaste dagarna då det vartit grymväder och inte haft 660in ute :)
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top