VÅREN ÄR HÄR! (bild)

17 jävla minusgrader i morse! :mad:
 
Enligt UNT (uppsala nya tidning) ska det bli kring +8 onsdag nästa vecka. Samma bör gälla i sthlms området, smhi har iallafall ganska lika temp för den närmaste tiden.
 
Ja fy fan så jävla surt. 7 minus och ett litet snötäcke här lite utanför Nyköping. Tomten har inte varit snöfri på 5 månader nu. Det är ju fan inte norrland jag bor i. - Skärpning nu Pohlman, bättre kan du!
 
Jag har nog aldrig kollat så mycket på väder som nu (första säsongen på hoj). Lite komiskt att sitta och kolla och hoppas på att det förutses plusgrader i prognoserna.

Kollar man på graferna ser det klart positivt ut, samma sak om man kollar 9-dygns prognosen i tidningen :tummenupp. Hoppas man kan börja köra igen till nästa vecka :)

Haha, ja man har blivit lite av en meteorolog, polarna brukar jämt fråga vad det blir för väder :hihi
 
Gick upp för en timme sen...nu har min strategiskt placerade termometer stigit från 2 till 13 grader. Jag gillar sol! :)
 
Nyheter
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan

Screenshot När Buell för...

Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h

Den brittiske stuntföraren ...

Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Nya Ducati Panigale V4 R

Ducati har nu lanserat nya ...

Eldrivna Honda WN7

Honda WN7 Honda har pres...

Stark Varg EX, en smygande ninja!

Nu har jag och Varg EX hunn...

BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Back
Top