Uppkörning Skövde.

Jag körde upp tidigare i aug, förvisso i Stockholm. De vet att det är en nervös situation och gör allt för att man ska slappna av.

Jag var först ut och kunde hålla nerverna i schack så klarade allt på första, men medan jag väntade oc såg de andra så fick många upp till 3-4 försök på att fixa det. T.ex. Fick göra om lågfarts 1 gång, två gånger på högfart etc.

Så om du nu kan köra och råkar ha en dålig dag så finns det säkert marginal för fel och få göra om.
Ja fokuserar jag så brukar ja klara de mesta, idag gick ju lågfarten lite för bra, Magnus sa till mig, att så där sakta behöver du inte köra, låg runt 2-3 km/h och puttrade. Haha.

Skickat från min SM-T211 via Tapatalk
 
Mission passed, Idag kl 11.00 stod det klart, Jag kunde bara höra dom magiska orden, Jaha du Christian då får man Gratulera till dit nya körkort. fan vad skönt. Fått kramp i mungiporna med utav att jag inte kan sluta le, nej nu ska man ut åka:) Se you guys on the road:yoparty
 
Nyheter
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!

Foto: Karin Tornblom Pre...

Allt om MC på Rapidos öppet hus!

Kom och hälsa på Rapido MCK...

Bike på Rapidos öppet hus!

Kom och hälsa på Rapido MCK...

Stabilt läge på Gotland Ring!

Den trista dispyten om ägan...

Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX

Ducati lanserar serviceinte...

Oro för batteriet

Batteriet oroar mest – men ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Bike-Dagarna har öppnat!

Vinn en airbagväst från Dai...

H-D Pan America 1250 Limited provkörd

I nummer 5 av Allt om MC ko...

Back
Top