Undertray till GSX-R750 -00

frezon

Vem fan är Gudrun Karlsson?!
Gick med
24 Sep 2007
Ort
STHLM
Hoj
HRC Duchunter
Hej,

Tänkte kolla om någon har koll på en snygg undertray till GSX-R750 -00? Vill ha bra kvalitet och passform, helst med original bakljus kvar. Anledningen är att originalet blivit kapat då hojen gick bana med racebakram. Med originalkåporna åter i bruk blir det en skarv i "bagageutrymmet" där vatten ock skit stänker in och mina lås hotar att ramla ut.

/frezon
 
S-racing har sjyssta undertrays. Varför vill du behålla baklyset original? Köpte min undertray o fick baklyse med, kapade "lådan" i kutsen så att jag kan sätta dit originalljuset igen. Hemskt mycket snyggare!!
 

Bifogat

  • bak (Large).jpg
    bak (Large).jpg
    83.6 KB · Visningar: 49
Det var faktiskt en mycket snygg lösning. Gissar att det är modellen med LED-bakljus?

Enda anledningen jag hade till att behålla original är att det normalt sett syns bättre än alla de LED- eller minilampslösningar jag hittills sett. Men din var som sagt mycket snygg!

frezon
 
Det är ingen som har klagat hittills, enligt min karl, som ofta ligger bakom så lyser bakljuset så in i h*e. Har diodblinkers också...men jag förstår dig, säkerhet är ju en viktig aspekt!

Lycka till, vi har ju jävligt snygga hojar original också :)
 
Last edited:
Back
Top