RED_LiME skrev:Jag vet inte vilken skola, men dom gick ettan förra året och sen i tvåan byter man skola till annan stad eller nåt sånt skumt, men bara tänkte ifall du kanske visste vilka det var =)
Känner inte igen namnen
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
RED_LiME skrev:Jag vet inte vilken skola, men dom gick ettan förra året och sen i tvåan byter man skola till annan stad eller nåt sånt skumt, men bara tänkte ifall du kanske visste vilka det var =)
zpeppy skrev:Eftersom alla blir så skitförbannade om man startar en ny tråd så tar ja och frågar en liten fråga i den här gammla tråden![]()
Om man tar bort katalysatorn i min hoj (som jag har hört ska finnas en) ger det nån märkbar effekt då? En fråga till, var kan man hitta carbonreeds till min hoj?
det är själva kröken som är stor, ska vara så på 2-taktare= Expansionskammare.Jamen din dumme!!! Den är ju till för att rena luften inte för att vara motstånd heller. (katalysatorn asså)DJM skrev:du har ingen katalysatordet är själva kröken som är stor, ska vara så på 2-taktare= Expansionskammare.
Äru dum på riktigt eller?DJM skrev:du har ingen katalysatordet är själva kröken som är stor, ska vara så på 2-taktare= Expansionskammare.

) satt den efter en kvarts böj vid avgasröret sett från cylindern. Där va röret lika tjockt som när det mynnade ut vid cylindern 
mycket sant.. tur för oss då att vi inte har nån katalisator som drar ner effekten. när den endå inte funkar!.. och vem bryr sig om nateren anyway?.SmackMan skrev:Jag fatar inte varför dom hat katalysator på mc när en katalysator nästan bara funkar under 3000rpm jag antar att katalysatorn sitter nära utblåseteftersom det ska bli varm fort..
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |