Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det hoppas nog alla oich det är ju bara 11KortaTwinSucker skrev:Det börjar arta sig riktigt bra det här...jag hoppas att dom flesta dyker upp oxå![]()
Ska se om jag kan fixa fram lite mer utförlig beskrivning på vart vi ska köra så att ni vet lite mer![]()
//TwinSucker
TwinSucker skrev:Jag tänkte väl att han inte skulle kunna hålla sig![]()
Benkar den store Twin-touring-ledar-ledaren![]()
![]()
![]()
betsy skrev:Benke, ta med ett våffelhjärn i ryggan också![]()
benkar skrev:eller kanske ta med sig en köttbit och grilla på kvällen.. (typ "After Öppet Hus", drar igång grillen vid 19, 19.30 -tiden)
/B
Bonnie skrev:Läge för topbox? nääää....
Italientwin ska på sin höjd ha pakethållare![]()
Grillbiff under sadeln kanske, mör och fin.
Jag säger bara en sak....benkar skrev:Jag kör ju en gammal sur touringhoj (twin), eller åtminstone sporttouring (twin) , så förutom en kaffeautomat, mjölkmaskin, torktummlare för blöta handskar, akkutmottagningsutrustning, i alla fall första förband, punkaspray, systemkamera osv... så ska väl ett våffeljärn inte spela någon större roll... MEN... måste ha ett som går på 12 volt, någon som har? Skulle inte heller vara fel med en bakmaskin (för kanelbullar) som går på 12 volt...![]()
På Italienträffen så gjorde dom en snabb indelning på plats och det funkade kanonbikerwoman skrev:Hörrni, skämt åsido, vore det inte läge för nån slags gruppindelning?
Varför det?!?!?betsy skrev:Ta med ett våffelhjärn
bikerwoman skrev:Benkar, får inte vi MCE:are rabatt på kaffet oxå?![]()
Hörrni, skämt åsido, vore det inte läge för nån slags gruppindelning? Vi kan väl knappast köra 60 st. på rad? Samt nåt slags system över hur vi kör resp. vad vi gör om nån kör vilse eller får nåt annat problem...
2ono skrev:Vad har man planerat för vägar i roslagen? SÅ man kan möta upp om man inte bor i betongen.
MikkE skrev:Det ska bli jävligt intressant och spännande och se/höra/njuta SEXTIOFEM(!) tvinnar mullra genom stan.
Detta skall bara dokumenteras!
Ni får leta bra i Gustavsberg efter Rapido!TwinSucker skrev:...
Därifrån kommer jag och ett gäng ta båten över till Rindö och sen vidare till Gustavsberg för att sen avnjuta lite våfflor hos Rapido.
//TwinSucker
Sweedo skrev:Ni får leta bra i Gustavsberg efter Rapido!![]()
Föreslår att ni fortsätter mot Gullmarsplan istället.
Men jag kan rekommendera att ni kör via G-berg - Lagnö - Kovik - Insjön innan. En lite knixig bit innan transporten till staden.
Ja utrustning får han låna av BB. vi hämtar det i veckan någongång.TwinSucker skrev:Vi får väl se hur många som kommer när det väl gäller men hoppas kan man ju alltid göra
Om alla kommer så kan man ju snacka om att det kommer att bli Phetmuller![]()
![]()
Har du hittat nån utrustning då?
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |
![]() |
Vinnarhoj från Custom Bike Show
I nästa nummer av Allt om M... |
![]() |
Testhoj hämtas från Sulas MC
Vi åkte till Strängnäs för ... |
Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon
Foto: Andreas Johansson ... |
|
![]() |
Custom Bike Show 2025
Den 7 juni var det åter dag... |
![]() |
Forged följer tre baggerbyggen
Tre amerikanska hojbyggare ... |
Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar
Statistik från försäkringsb... |
|
Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar
Trendbrott: Statistik från ... |