TV-vanor

  • Thread starter Thread starter mb
  • Start date Start date
Heinrich skrev:
Sopranos börjar på söndag!! :Bugar :Bugar
5:e säsongen, nu med Steve Buscemi i rollistan :yoparty

Än en gång måste det alltså till ett ifrågasättande om man inte borde blivit kriminell so mfan istället, köpt ett stort hus i förorten och haft en massa killar i träningsoveraller som ger en cash... :D

Som jag har längtat, oj oj oj. Söndagen kommer gå åt till att köpa chips och buffa kuddar, dra ut telefonjack osv.
 
Heinrich skrev:
Isolering som gäller kl.21.20 13 söndagar framöver. :corn

Aldrig att det är 13 avsnitt?!?! Eller...? Förr har det väl bara varit åtta? Det kan väl inte hålla på till v51? Jag tror de splittar på det efter hälften, kör resten efter nyår.
 
jag tror inte jag sett på tv med flit på flera år. Däremot tagit hem tv program och sett från datorn till min tv har jag gjort. Håller på att se genom oz nu, är snart på femte säsongen, kanske den bästa serie som gjorts.
 
Markus skrev:
Aldrig att det är 13 avsnitt?!?! Eller...? Förr har det väl bara varit åtta? Det kan väl inte hålla på till v51? Jag tror de splittar på det efter hälften, kör resten efter nyår.
Så kommer dom förmodligen att göra :gnissla
Hatar att vänta mitt i en säsong.
 
Heinrich skrev:
Så kommer dom förmodligen att göra :gnissla
Hatar att vänta mitt i en säsong.

Ja, bara de inte gör som förra året - tar in något skit om två bröder eller bögar eller vad fan de var - plastikkirurgerna. De "lovade" återseende av Sopranos till våren men pga att visningen blev försenad i US så fick de inte börja sända förrän i Maj här och då bedömde SVT att de skulle tappa tittare under sommaren, tvärtom kan man säga att det hade räddat den här piss-sommaren med lite Sopranos...
 
Ni är sålda! :1pajas :brinnerup

Nä men ärligt talat, det var kul att läsa era svar. Jag köper det... antar jag, även om det är svårt att greppa.
 
Fan tvtorsk måste vara det lägsta man kan erhålla i "pris".. Jag fattar inte att somliga slaviskt följer pissserier i stil med "vita huset" o "loveboat" + andra liknande serier. En del bekanta till mig går inte att umgås med vissa dagar då de stressat tittar på klockan hela tiden o ojjar sig över att de måste?! hem snart för blä blä börjar snart! Man kan va på bowlinghallen o ha en alltimehigh som man tvärt släpper för tiden!! räcker inte till att spela klart OCH hinna hem till denna dynga! snacka om torsk! tragiska stackare som inte klarar sig utan!
/J
 
jo jag ser även penn & teller: BULLSHIT. väldigt bra och lärorik serie som jag kan rekommendera. Avsnittet om peta och bibeln var inte tråkiga :tummenupp
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top