#6 Limpan
Snabb, men ändå lite långsam...
Tjusigt värre. 
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.


Nu har kåporna kommit från lackFina va?
Måste härda några dagar till innan jag monterar, vill ju inte pajja lacken. Dessutom är jag enarmad (och hög
) i tre veckor framåt pga. en axeloperation i onsdags, så jag ska försöka övertala någon att montera kåporna till mig.
Tjusigt värre.![]()
Riktigt schysst bygge!!![]()
Ska bli mycket spännande och intressant att se hur det blir.
Kör hårt!!![]()
Det här hade jag ju missat totalt!
Gammelgixxern blir bra tuff i den där kostymen, snyggt jobbat!![]()
Angående det där Noc sa så håller jag med lite. Visserligen är systemet så kort att det inte borde ändra sig särskilt mycket.
Men skulle det spricka och ha sig skulle jag ha satt dit en 3" flexslang efter downpipen om du får plats med en sådan. Då är avgassystemet "separerat" från turbon och kan röra sig fritt.
Plocka på kåporna nu din krympling så vi får se resultatet!![]()
Det får vi se då...
Men som sagt, jag ska försöka lösa kåpmonteringen snart!He he he, länsman får svårt att beskriva vad du har för hoj...en...en...en svart !
Se nu till och läka ihop fort.![]()
Skitkul. Dessutom kanske de tröttnar för att det är så mycket. Det verkar som jag har lyckats med det en gång iallafall. De stod och stirrade i 5 minuter, skakade på huvudena och gick blir nice ihop med guldmatchande fälgar o sving![]()
Snyggt som attan.Jag vill också ha kåpor som just kommit från lack.
Det känns just nu som att det är en bit bort...
Riktigt läckert. Gillar gälarna på sidokåporna.
Härlig finish på lacken också!
Hade hjälp av herr Fettsnok i garaget igår, och eftersom jag är enarmad just nu och inte kan montera kåpor så gjorde han det åt migVad tycks?
Jo, det är ganska mycket luft mellan bakdel och hjul, men jag vill ha det så. Lite rejsigt. Vad tycks om resten?
![]()
![]()
Jag är ganska nöjd. Turbogrejorna är väl dolda så det inte drar uppmärksamhet till sig, hojen är slimmad och snygg och det är en 86:a
![]()

|
|
Katalogen börjar ta form!
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
KTM och Husqvarna återkallelser
Pressreleaser från KTM och ... |
|
|
Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO
Vulkanen Teide vakar över o... |
|
|
Äventyr i Algeriet
I januari åker Allt om MC t... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Direkt från Teneriffa! Förs... |
|
|
CIAO ITALIEN!
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |