TT 4/7 - be there or be square

wonderwizard skrev:
2281338 den som vill ha glass, får ringa mig på mobilen.
jag kör & tankar, handlar glass & sedan kör jag ner & tittar på den fina utsikten :tuttar :lol
Jag vill ha glass och fin utsikt. Ta med dig allt till Åxie, du vet var min brevlåda bor! :)
 
Hmm, höger eller vänster vid korsningen??? :va

:hihi


Nu har jag oxå provat TLR'ens off-road egenskaper och jag tror jag fortsätter att ha XRen till sådant... :hihi
Väldigt snällt av någon att anlägga en liten "gräsängs parkering" precis där, så jag passade på att köra in och vända på den.... :rolleyes:


Det var otrolig goa vägar idag. Synd bara att det inte blev något kaffe och kaka, men det kan vi ju ta nästa gång. Och jag antar att det är vänster vid korsningen som vi ska svänga... :hihi

:hej
 
MCK vilse is back again :huvet

Vore bra om reiseleiter väntar in hela gruppen vid stopp, nu tog vi en 50/50 chansning men det var tydligen fel... men men, goa vägar :tummenupp
 
Oh, vänta jag glömde näna Pinnkastarhuset...

Sista huset i Stenestad, i "uppförsbakcen" tyckte det var kul att kasta en inte att föringa gren på mig - JA DEN TRÄFFADE:... :mad:
Var fan nästan på väg att vända och slänga in en sten i vardagsrummet där... Men jag såg inga skador på min NYLACKADE KÅPA... :mad: så jag lungade ner mig lite... men sedan höll jag f-n på att köra av vägen för mina tankar vandrade på oviktiga tanker.... :gnissla

:smasha nästa gång ska de få smaka på lite sydlänskt temprament... :gnissla
 
jag har dålig koll på vart ni försvann, men jag vände & försökte hitta er, men utan framgång.

det blev en himla massa mil idag iaf, måste blivit minst 30 iaf
bara en raka med bus som saknades.

synd att man hade mörkt visir sista milen hem, men annars ett toppengaz
 
Ja det blev ju en go runda idag!
ca 24mil slutade det på för mig, men vi tog åsen även på hemvägen.
Synd att vi tappade bort några. Jag tror jag vet var det var och där stannde
vi inte och samlade hela gruppen utan det gjorde vi efterföljande stopp.
Nya tag nästa gång o tack för ett gott gazz idag! :tummenupp
 
Som sagt gott gaz, lite synd att det vara 10 mil hem bara :tungan
Lite stel i nacken när man klev av typ :huvet
 
Fy tusan va solen störde sista vägen som vi hade häng på er, jag höll på att köra i spenaten i en tajt kurva bara för att nån hade glömt att tvätta mitt visir... :näsblod Blänkte och bländade som satan. Jajja, det var kul i alla fall, bra vägar och det var ett attans fint väder som smög sig ut!
Nästa tisdag igen?
 
Och oss som ni "glömde vänta in" fick köra snällt hem på väg 13... :mad:
Var hemma lagom till avspark Tyskland-Italien i alla fall :)
 
Gött Gazz

Riktig härlig runda faktiskt, även om en liten vilsekörning inträffade. jag o Hampus skulle ju ändå åt de hållet :) ... Detta va ju min första tt men nu ska jag försöka hänga me hela sommarn :yoparty . Mitt bakljus ska jag ta en närmare titt på efter jobbet hehe..
men till min förvåning direkt när jag kommer hem så står harry haffa o väntar en på tågstationen i klippan, jag skulle ändå dit o möta upp tjejen, en liten blåskontroll och almänt snack me farbror blå. skittrevlig kille ända tills jag sa att jag väntade på tjejen som kom me tåget..
VA!! SKULLE DU ÄNDÅ HIT. Plötsligt var han inte så glad längre att han lyckats stanna mig :banana ..

men men , vi CS nästa tisdag
 
imaster skrev:
2282427 Fy tusan va solen störde sista vägen som vi hade häng på er, jag höll på att köra i spenaten i en tajt kurva bara för att nån hade glömt att tvätta mitt visir... :näsblod Blänkte och bländade som satan.

Nära skjuter ingen hare... :hihi
Och jag fick med mig en hare hem :rolleyes:
Fast, det hände inget då det var mer av en förlägning av vägen, bara det att det var grönt gräs och inte svart fin asfalt helt plötsligt...

:hej
 
PutteLiten skrev:
2282110 Oh, vänta jag glömde näna Pinnkastarhuset...

Sista huset i Stenestad, i "uppförsbakcen" tyckte det var kul att kasta en inte att föringa gren på mig - JA DEN TRÄFFADE:... :mad:
Var fan nästan på väg att vända och slänga in en sten i vardagsrummet där... Men jag såg inga skador på min NYLACKADE KÅPA... :mad: så jag lungade ner mig lite... men sedan höll jag f-n på att köra av vägen för mina tankar vandrade på oviktiga tanker.... :gnissla

:smasha nästa gång ska de få smaka på lite sydlänskt temprament... :gnissla

Fan jag tyckte också att det kom något farande som landade strax framför mig, kan ha varit en större barkbit, trodde det var en slump men nu vet vi att det var planerat....... :fatta!
 
:yoparty :tummenupp Tackar för en trevlig och kurvig runda i går, många trevliga människor, :D :fyllisar skål till nästa gång vi ses'. :tummenupp
 
*/ ?>
Nyheter
Nytt från Halvarssons: Mora V2

Halvarssons nya Mora V2 är ...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Vinn en batteriladdare från CTEK

I samarbete med CTEK har vi...

Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Super Adventure och Teide ...

Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!

Boka sommarens härligaste b...

Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!

Bolaget bakom den dagliga d...

Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Back
Top