Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
kleinealf skrev:nån som vet vart man kan köpa trimcyilnder till honda ns125 när inte addemoto säljer nå längre?
flexbert skrev:http://www.blocket.se/view/6663252.htm?caller=dal_s&l=0&c=1&city=0
Står i överskriften att det är till en Ns125r och i själva annonsen nsr![]()
Du får väl ringa och fråga![]()
kleinealf skrev:passar... har en äldre modell 87-![]()
NSR2h har samma motor som NSF. 86-88 samma motorflexbert skrev:Ja men det kan ju vara till en ns125?
ns125 och nsr har inte samma motor

philsson skrev:NSR2h har samma motor som NSF. 86-88 samma motor![]()
flexbert skrev:Ja men det kan ju vara till en ns125?
ns125 och nsr har inte samma motor
kleinealf skrev:skrev fel.. passar inte, jag har en nsf motor som reedventilerna sitter direkt på cylindern och det gör dom inte på nsr motorn.. jag har en ns125r står det i papprena
flexbert skrev:![]()
Ja men Ns125f och Ns125r har samma motor.
nsr_98_ skrev:tjaaaaa jag har en honda nsr 98 och köpt ett trimkil 5000kr på www.mholins.se och jag har inga avgasventiler ska man ta dom från orginal ???? det går inte få ut pinnen som dom sitter fast på någon som vet hur man får ut dom ??? hjälp svara på min msn adda mig om du vet eeemmmiiilll@hotmail.com jag letar eter ett jolle motto bligt =)
Det stavas svenskalektionerna.tvålen skrev:Det är nog dags att börja gå på svenska lektionerna.
Exakt som NS fast med helkåpaflexbert skrev:Vad är en NSR2h för något? hur ser dom ut? :S
det är för att det är den motorn som ska vara därkleinealf skrev:skrev fel.. passar inte, jag har en nsf motor som reedventilerna sitter direkt på cylindern och det gör dom inte på nsr motorn.. jag har en ns125r står det i papprena

flexbert skrev:Som NS125R?![]()

philsson skrev:![]()
Blandar ihop begreppen NS125R och NSR125R och NSR125. Jag håller inte riktigt isär dem vilken som är vilken men NS125R2H eller om den heter NSR1252H den ser ut som en NSF med helkåpa.![]()
NSR125R, NSR125 och NS125R är olika hojar fråga mig inte vilken skillnaden är men alla dessa har jag för mig är nyare än 88 alltså 89-.flexbert skrev:Ns125r, Ns125r2, Ns125f är så gott som samma hoj. Nsr är ju efterföljaren.![]()
philsson skrev:NSR125R, NSR125 och NS125R är olika hojar fråga mig inte vilken skillnaden är men alla dessa har jag för mig är nyare än 88 alltså 89-.
![]()
NSR2H kom 87 och NSF kom 86flexbert skrev:Ns125r kom samtidigt som ns125f? iallfall nära. Nsr kom 89. nsr125r är väl en lyxigare verision av nsr typ med dubbla skivor fram och annan färg typ![]()

|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |