TLRR
Guest
Tjena gubbs,hade så tråkigt idag så jag tjacka en Yamaha XT660X-05 (motard) idag,så denna dag rockar
Ville bara skriva av mig.
Kör så det ryker
//Ronny
Kör så det ryker
//Ronny
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Twosaint skrev:Nya ägaren på Tillern, helnöjd efter att jag monterat TFI:n åt honom....
Gissa vad han sysslar med ?![]()

TLRR skrev:Tjena gubbs,hade så tråkigt idag så jag tjacka en Yamaha XT660X-05 (motard) idag,så denna dag rockarVille bara skriva av mig.
Kör så det ryker
//Ronny
Expansionskärlet till kylarvätska skall sitta på insidan av höger framkåpa. Tyvär har jag inte nån bra bild men du ska skruva fast den där.Hornet_Nicke skrev:Jag har tänkt bygga ihop min nylackade TL1000s nästa vecka men jag har lite problem att hitta åt vart expansikonskärlet ska sitta. Är det någon som kan förklara för mig vart det ska sitta.
När jag köpte hojen satt det ett annat kärl på den och nu har jag fått tag på ett originalkärl, därav problemet.
Fredde83 skrev::Bugar :Bugar :Bugar :Bugar :Bugar :Bugar[/QUOTE]
heheh...jag skulle inte vilja stå jämte den när den gasar på! Om jag tolkar bilden rätt så finns det inga ljuddämpare utan bara två rör. Vore kul att veta vilka decibelvärden man får från den hojen :hihi
Fredde83 skrev:
Undrade oxå över det!??Gullefjun skrev:Vad e det för suckalogga vid luftintaget... R-GSV?
Något amerikanskt?

Chiefen skrev:heheh...jag skulle inte vilja stå jämte den när den gasar på! Om jag tolkar bilden rätt så finns det inga ljuddämpare utan bara två rör. Vore kul att veta vilka decibelvärden man får från den hojen![]()

Ameh, vafäään! Jag kollade som bara den men såg inga seatpipes!?? Jag måste vara blind.tl1000larsson skrev:Hört talas om seatpipes![]()
nej du tolkar inte bilden rätt![]()


Den har f*n inte seatpipes! lr?tl1000larsson skrev:Hört talas om seatpipes![]()
nej du tolkar inte bilden rätt![]()
JWC skrev:Den har f*n inte seatpipes! lr?![]()
Chiefen skrev:Ameh, vafäään! Jag kollade som bara den men såg inga seatpipes!?? Jag måste vara blind.![]()
Nä nu åker förstoringsglaset fram.![]()
twinner skrev:Önskar att det var min hoj han hade köpt?
Vilar händerna efter vibrationerna.
![]()
bry er inte om Lasse han måste va kaxig här på forumet för han har mindrevärdeskomplex för sintl1000larsson skrev:Hört talas om seatpipes![]()
nej du tolkar inte bilden rätt![]()
gula.tl1000larsson skrev:Kolla över regplåten där kommer 2 rör ut![]()
![]()

|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |
|
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa
Det händer en hel del när d... |
|
|
|
Katalogen börjar ta form!
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
KTM och Husqvarna återkallelser
Pressreleaser från KTM och ... |
|
|
Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO
Vulkanen Teide vakar över o... |
|
|
Äventyr i Algeriet
I januari åker Allt om MC t... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Direkt från Teneriffa! Förs... |