tl1000larsson
varför eller hur ?
men va tusan e detta VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKNA
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Meh... Skaffa ett liv lasse!![]()
kommer aldrig att glömma när AIK vann mot boden med 3-0 på globen Fredagen den 15 april 1994 AIK behövde 3 mål för att avancera och när det var ca 1 minut kvar så fick boden välja mellan straff eller utvisning för AIK boden valde straff och Rolf Roffe Ridervall räddar![]()
när domaren som heter åberg blåste så rusade nu bortgångne Svullo :7buga fram till kommentatorsbåset slet åt sig micken och skrek så det hördes i hela globen "död åt åberg" gissa om det regnade in mynt, burkar snus och snusdosor till polisen fick komma in och eskortera herr domare från isen
the good old days
Tja... 15 månader egna erfarenheter. Räknas det?![]()
Å han som 'brände' straffen heter Ulf 'Sasse' Sandström. Det blev ett begrepp här uppe att när man gjorde bort sid så gjorde man en 'Sasse'.
Kommer inte heller glömma det, håller på gnaget själv... Men BIK var bra på den tiden, jäkligt bra. Nu finns inte föreningen längre, gått i konkurs och vi har 'bara' en nystartad förening med mååånga unga spelare. Förhoppningsvis nåt att bygga på
Men så här efteråt är det inte ganska många roliga minnen?
Vart gjorde du värnplikten?!?
Det räknas, men se det gjorde dig till en redig karl oxå... Eller?!?![]()
![]()
![]()
Någon som på fredagskvällarna klär upp sig i barock klänning, pudrar näsan, viker in kuken mellan benen och vandrar på stadens gator som en vanlig kvinna, det kallar inte jag en redig karl.
Någon som på fredagskvällarna klär upp sig i barock klänning, pudrar näsan, viker in kuken mellan benen och vandrar på stadens gator som en vanlig kvinna, det kallar inte jag en redig karl.
Kom med förslag du!![]()
inte söndag har planerat att vara lite bakis![]()
ingen som ville svara på min fråga om blinkersrelä?
den blinkar knas nu med led blinkers?
Gurus... jag har precis bytat blinkers fram och satt biltemas blinkers bak. Nu måste jag givetvis byta reläet med och köpte bilfemas motstånd 32-140 men passar det och var sitter den jäkla reläboxen?
Det är nog bara motståndet som skall justeras. Köpte själv ledblinkers för att montera bak, och det gick att köpa med rätt motstånd från början...
Leta i den ändan.
Annars vet nog Octo vad som behövs![]()
vart kan man få tag i prisvärt "dubblebubble"? känns som ett måste nu när man fick va ute och åka ett tag![]()
Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner
En exklusiv motorcykel med ... |
|
![]() |
BMW Motorrad Vision CE
På IAA Mobility 2025-mässan... |
![]() |
Höstrusch för våra fotografer
Inte bara sommarmånaderna, ... |
![]() |
Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär
Efter nästan två decennier ... |
![]() |
Yamaha debuterar med V4 i MotoGP
Yamaha har meddelat att för... |
![]() |
Hojmys i Ugglans Park
Ända sedan början av 90-tal... |
![]() |
MC-mässan 2026
MC-Mässan är tillbaka 23–25... |
![]() |
Bike kör Stark Varg EX!
Under hösten kommer Bike gö... |
![]() |
Customhoj Bike Show 2026
Den 23 till 25 januari körs... |
![]() |
Racing på Kjula Dragway till helgen
Den kommande helgen (23-24 ... |