God dag!
Är ny på forumet men har tjyvläst under en längre tid. Nu har jag bestämt mig för att låta andra skratta åt mina trådar oxå. Än så länge har jag ingen hoj men att det blir en sporthoj står helt klart.
Nu när kortet är avklarat är min fråga vad man skall skaffa sig för hoj om man har en begränsad budget ca 30 papp. Har kollat in Kawasaki zxr 750, verkar vara en fin hoj men frågan är ju om den håller längre än hem till garaget för den summan.
Hjälp mig!
Är ny på forumet men har tjyvläst under en längre tid. Nu har jag bestämt mig för att låta andra skratta åt mina trådar oxå. Än så länge har jag ingen hoj men att det blir en sporthoj står helt klart.
Nu när kortet är avklarat är min fråga vad man skall skaffa sig för hoj om man har en begränsad budget ca 30 papp. Har kollat in Kawasaki zxr 750, verkar vara en fin hoj men frågan är ju om den håller längre än hem till garaget för den summan. Hjälp mig!
. Då verkar det ju helt plötsligt inte helt ouppnåeligt med en GSXR. Mellan tummen och pekfingret, var ligger en trafik, halv och hel försäkring på när det gäller en GSX750R alt 600.
så en ZXR skulle nog vara mer än nog för mig. Jag tar hellre än något bättre premie än att köpa en hoj som jag inte klarar av. Jag har nyligen flyttat ut till ett kedjehus i Lerum strax utanför Götet vilket jag tror kan påverka min premie till det bättre.