Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tjenare har klarat kortet för en vecka sen och det känns lite trisst och åka själv men jag har ingen aning var PUMPEN ligger. tyvär lite oerfaren på den biten.. Men ligger man 7 mil bakom er fast man kör en trimmat 125:A`? Om det är värt att ens åka med så att säga.
Vet du var raggartorget ligger??? Där ligger pumpen, precis intill mcparkeringen o strax bakom glasskiosken.
De e bara o komma dit, alltid finns det nån som vill ta de lite lugnare, grattis till körkortet!!!
För några år sedan hade vi en 125'a som var med och körde. Han var inte speciellt långsam när det svängde... När farten drogs upp på rakorna så föll han bakåt i linjen så klart. En rapp 125'a borde mäta sig med en superretard i kurva och rakt fram. (får jag på käften nu av retardåkarna?)Tjenare har klarat kortet för en vecka sen och det känns lite trisst och åka själv men jag har ingen aning var PUMPEN ligger. tyvär lite oerfaren på den biten.. Men ligger man 7 mil bakom er fast man kör en trimmat 125:A`? Om det är värt att ens åka med så att säga.
är det kiosken som ligger nära biografen?
Vet du var raggartorget ligger??? Där ligger pumpen, precis intill mcparkeringen o strax bakom glasskiosken.
De e bara o komma dit, alltid finns det nån som vill ta de lite lugnare, grattis till körkortet!!!
För några år sedan hade vi en 125'a som var med och körde. Han var inte speciellt långsam när det svängde... När farten drogs upp på rakorna så föll han bakåt i linjen så klart. En rapp 125'a borde mäta sig med en superretard i kurva och rakt fram. (får jag på käften nu av retardåkarna?)
![]() |
Dags att boka in Gotland Ring!
Upplev magiska Gotland Ring... |
![]() |
Öppet hus på Rapido MCK Stockholm
Lördag den 17 maj bjuds det... |
![]() |
Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025
Yamahas TRACER 7 och TRACER... |
![]() |
Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT
Yamaha har presenterat 2025... |
![]() |
Full fart på Bike Trollhättan-dagarna
Just nu har portarna öppnat... |
![]() |
MV Agusta inför fem års garanti
MV Agusta tar ett nytt steg... |
![]() |
MV Agusta förlänger garantin till fem år
Italienska motorcykeltillve... |
Bilprovningen: Motorcyklar överlag i gott skick
Foto: Bilprovningen Nu ä... |
|
![]() |
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman, Transpo... |
![]() |
Idag inleds nationella potthålsveckan
I år äger Nationella Potthå... |