Tjena alla!

johanb

Ny medlem
Gick med
25 Aug 2008
Ort
Farsta
Hoj
Speed triple 06a
Tjena!

Är en kille från huvudstaden (årsta) som tog lappen i sommras efter påtryckningar från tjejjen mm (övningskörde utan med mig själv innan). Sagt å gjort utan nån bilskola alls, vilket jag e ganska stolt över :) klarade skrivningen på första körningen på 2a pg av att jag inte fick köra upp första gången... hade inte rätt typ av skor på mig:rolleyes:

Kör en blå bandit årsm 98 precis slängt på ett slipon vilket var värt varenda krona!! kmmer börja fixa mer och mer med hojjen nu i vinter efter ha hittat denna sida så får man många ideer =)

Blev pappa i april till en dotter jobbar som snickare på ett storföretag fiskar väldigt mycket på fritiden. de va lite om mig de, kul att hitta till denna sida med skön info om allt relevant och orelevant =)
 
Hej o välkommen!

Det märks ju att du är snickare o inte svenska lärare.. Blev för mkt läsning innan punkt o komma o likn..:tungan


Men jag ska inte säga något.. sämre svenska än en nysvensk :gnissla
 
Tjenare! Bor i metropolen Årsta är ett gott tecken bara det ;) Grattis till både lapp och dotter!!
 
Nyheter
Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Back
Top