Tjejkurs i Stockholmsområdet den 11-12 juni 2011.

En liten fråga å min kära sambos vägnar.

Är det nån mer som kommer mer långväga ifrån, som funderar på att bo en extra natt på hotellet?

Då rummen delades några stycken så kanske det skulle gå att få ihop så att "ni" blev några stycken som delade rummet 2 nätter?

Lite billigare, lite trevligare! :)
 
Hej! Hittar ingen info i denna tråde, eller smc:s tråd om kursen. Men såg att den inte är på Arlanda längre, utan Rörken och landsväg. :va

Vad hände?

Nu finns det ju platser att boka igen.
 
Sigtuna kommun bestämde sig för att förbjuda mc-körning på Arlanda TT på helgerna... Hål i huvudet!
 
Trökigt :(

Utgår ifrån att hon får pengarna tillbaka, men det kostar ju lika mkt att va borta från jobbet och det är nog svårare att ändra nu när det är så nära :(.
 
Ja det stämmer att vi i sista stund blivit tvingade att ställa om kursdag 2 till annan övningsplats. Vi fick tyvärr inte dispens för att köra denna enda lilla dag. SMC har gjort allt för att detta inte skulle inträffa, men står tyvärr maktlösa inför kommunens beslut.

Kursen kommer istället att hållas på Rörken gocartbana i Uppsala, samt övning på landsväg med instruktörer.

Kursen kommer med all säkerhet hålla samma kvalikativa nivå och vara lika rolig, även om vi vet att många sett fram emot att få köra på Arlanda TT.

Detta har inneburit att vi fått några avbokningar, så i dagsläget har vi 55 anmälda. D v s det finns chans att gå kursen fortfarande. Eftersom det är väsentligt lägre banhyra på Rörken, är kurspriset sänkt till 1800 kr inklusive allt.

För er som bokat er, så kommer ett mail inom någon dag, med mer information gällande hålltider och annat. Obs att Gillinge och hotellet inte är någon förändring med.

Frågor kan ställas till tjejkurs2011@smcstockholm.se

Mvh
Cicci Walton, kursarr.
 
*/ ?>
Nyheter
Sista dagarna för ”Early Bird”, Gotland Ring Bike Week!

Boka senast lördag 31/1 för...

Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!

Bolaget bakom den dagliga d...

Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Back
Top