Tjejen festar och jag hatar när hon gör det!

More

Ny medlem
Gick med
3 Apr 2004
Ort
Malmö
Hoj
-
-------- Ta Bort --------

--------------------------
 
Last edited:
Seriöst borde du se över dig själv och inte din flickvän.
Hur skulle du reagera om hon försökte förbjuda dig till något?
 
Antingen så slutar du att tjata på henne eller så sticker hon....
Berätta för henne hur du känner, men du måste veta att kompisar är viktigt oxå. Att ha ett liv utan sin partner ibland....

Ni kan ju gå ut tillsammans. :tummenupp
 
Är väl bara att acceptera det.. Men det går ju att prata om det.

Själv utgår jag ändå från att tjejen förr eller senare är otrogen, vare sig det är fest eller inte. :tungan
 
Seriöst!! Det är du som har problem inte hon. Häng med ut, eller lita på att hon inte strular. Vad är nästa steg? "Du, jag tycker att du ska ha burka, jag gillar inte att andra män tittar på dig" eller vad? Skärp dig eller flytta till något ställe där de tänker som du..
Hoppas du inte tar illa upp men det är den bistra saningen. Skärp dig! Tänk om hon skulle förbjuda dig att köra hoj "Jag blir så orolig så jag förbjuder dig". Vad skulle du göra? Lev och låt leva!!!
 
Byt tjej om ni har olika riktningar här i livet, finns säkert någon annan trevlig och söt Pingstvän som e singel för tillfället :tummenupp
 
Såg inte inlägget men det låter som du vill hänga en tillträde förbjudet privat egendom skylt på henne och det slutar aldrig bra.
 
Hahaha, är det inte fantastiskt att tråden fortfarande finns vid liv, när t.o.m. ämnet är borttaget?

Snacka om att diskutera för diskussionens skull.
Bäst är dom som försöker svara på första inlägget, som inte längre existerar. :tummenupp
 
War-psycho skrev:
Hahaha, är det inte fantastiskt att tråden fortfarande finns vid liv, när t.o.m. ämnet är borttaget?

Snacka om att diskutera för diskussionens skull.
Bäst är dom som försöker svara på första inlägget, som inte längre existerar. :tummenupp
Klart att den kommer att vara kvar efter det man läser. Jag är jävligt nyfiken på hade More skrev. Men jag kan också pussla ihop och tänka vad det var han skrev efter alla svar. Mer kommer jag nog inte behöva att skriva :)

Var singel och lev livet lite till :tuttar
 
Påminner lite om tråden där en kille skrev att han gjort bort sig på 9 sidor men det framkom aldrig va han gjort.. :fatta!
 
Tänk igenom din situation nu,antagligen så väljer ni olika vägar allt för ofta och det tär på förhållandet.
Helt uppriktigt tycker jag att du avslutar den relation du befinner dig i nu och beger dig in i sökandets värld :tummenupp

http://www.7ehimlen.se/
 
Jag o tjejen gör vad vi vill när vi vill! Resa, krogen, poolare! Funkar hur bra som helst.......( 9år i januari :hihi )

Hålla på att bevaka varandra funkar aldrig.......Det är ju som att leva i ett häkte dygnet runt :3freak

PS; sånt här går över med tiden, typiskt 20års problem!! :va
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top