Tisdagsträning på Sviestad 13/6, bilder.

Jorå, du kom med, men jag lekte lite för mycket med långsamma slutartider så du blev skakig på nästan alla bilder. Ska anpassa slutartiderna för 52'or nästa gång! ;o)

Jag vill också att alla bilder ska vara "attackbilder" men det är skitsvårt att få till det på många av våra banor om man ska vara på ett säkert avstånd och framför allt inte komma så nära att man stör de som kör. Vet ju själv hur jävla dumt en del står ibland och som förare så blir man ibland lite störd av det och koncentrerar sig på fel saker. Men innan året är slut så har jag säkert en bra bild på "posören"! :tummenupp


Swedie skrev:
2238783 äh, sorry! Menade det inte så hårt och så negativt! En del blev ju bra! :tummenupp För att försöka göra det konstruktivt istället så, det jag brukar vilja se är mer "attackbilder", eller där man ser att det går fort. I just den vinkeln gör man inte det. Det är en sån där mittemellanvinkel.
Ser man på MotoGP och WorldSBK bilder så brukar fotografen ta med vartifrån de kommer, eller vart de är på väg, för att visualisera lite för de som tittar på bilderna. Eller om det inte är möjligt, ta med något annat i bild som kan få hjärnan att fantisera lite.

Men jag kanske bara är sur för att jag som posör inte kom med på någon av bilderna... :hihi Men det är lugnt.
 
*/ ?>
Nyheter
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj

BBM Hiro – ett helt nyutvec...

KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design

Efter flera decennier tills...

Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni

Retro möter racing – Ducati...

Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026

Voge DS 800 X Rally är en n...

Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik

Harley-Davidson fortsätter ...

KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?

KTM:s mellanklassraket får ...

Nytt från Halvarssons: Mora V2

Halvarssons nya Mora V2 är ...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Back
Top