Tips på orter man måste passera i episk bilresa genom Europa

  • Thread starter Thread starter Merovingian
  • Start date Start date
Orkar inte läsa allt, men jag kan helt klart tipsa om Amsterdam! En jäkligt fin stad, med spännande arkitetkur och speciell kultur, helt klart något man ska se innan man dör!

Paris är en av mina favoritstäder, Monaco är oxå något jag aldrig kommer glömma, verkligen helt fantastisk stad! Rom, Venedig och Prag skulle jag själv vilja se. Hoppasresan blir GRYM!
 
Åk förbi eifelbergen i tyskland och kör en vända på Nürburgring. Roligare kan man inte ha på fyra hjul! Atmosfären i Nürburg och Adenau (grannbyn) är otrolig. Naturen är också den väldigt fin, och det finns många vingårdar att besöka i närheten. ;)
Jag har blivit beroende av det stället, ska ner igen för 3e gången i sommar, men då får hojjen följa med. :D
 
Nyheter
HJC stärker kundrelationen

Pressrelease från HJC Helme...

Sportsterbygge i nästa nummer

I Allt om MC nummer 8 komme...

Dags för gräsgasa hos Hydet

Den 1 augusti kör Hydet MC ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026

20-årige australiensaren Wi...

Alltid redo för regn

Håll dig torr på hojen – ny...

Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours

Pressrelease från Bridgesto...

Publikrekord under World Ducati Week

Ducati slog publikrekord un...

Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Back
Top