Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Lokke skrev:Jag måste va obotligt korkad, jag får inte ens linken att fungera.....![]()
Ska vi slå våra dumma huven ihop kanske?Den verkar vara flyttad till http://www.iq-test.dkLokke skrev:Jag måste va obotligt korkad, jag får inte ens linken att fungera.....![]()

berggren_martin skrev:"Slarva igenom"? Antingen så gör man väl testet eller inte?
Om du fick 122 så kan det antingen betyda att du gjort liknande test och övningar många gånger förr eller så betyder det att din förmåga till just den här typen av geometrisk/spatial intelligens är högt över normal.
IQ-tester är först och främst framtagna för att förutspå akademisk framgång. Nu var väl det här testet väldigt ensidigt, men stora delar av de standardiserade IQ-testerna är uppbyggda på liknande sätt.
Det finns många olika sätt att mäta intelligens på precis som det finns många olika definitioner på vad intelligens är för något. Jag tror inte att man ska stirra sig blind på sitt IQ. Personer med väldigt lågt IQ, som det vanligtvis mäts idag, kan gå precis hur långt som helst ändå. Kanske är envisheten och viljestyrkan ett bättre mått på framgång.


sepahewe skrev:Det kan väl alltid diskuterasmen ska vi prata poäng på testet så slår min 138 poäng dina poäng
![]()
Har aldrig gjort nåt IQ-test tidigare men det var ju bara att se olika mönster typ..|
|
Harley-Davidson lanserar RIDE
Pressrelease från Harley-Da... |
|
|
KTM uppdaterar sin elhoj
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |