Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tack. Vad kan detta betyda på vanlig svenska? Vad sjutton är NewAge?Hah, den enda jag hittar något om är den översta, och då var det new age trams om trancendental medvetandeutökning eller nåt sånt.
NewAge är hopkoket av västerlänsk knasfilosofi och österländska religioner och filosofi, gärna med en hink missförstådda detaljer. Gärna också grundligt pårökt med skojtobak eller skojsvamp. Det där som hippiesarna hittade på på sextiotalet i praktiken.Tack. Vad kan detta betyda på vanlig svenska? Vad sjutton är NewAge?
Alltså det är min chef. En intelligent person, fast med visst svaj, typ. Var rödgardist i ungdomen, inte nu så klart. En dotter och en son.NewAge är hopkoket av västerlänsk knasfilosofi och österländska religioner och filosofi, gärna med en hink missförstådda detaljer. Gärna också grundligt pårökt med skojtobak eller skojsvamp. Det där som hippiesarna hittade på på sextiotalet i praktiken.
Men de två andra hittar jag inget om, och en cirkel med en linje och en punkt är en så basal symbol att den kan betyda lite vad som helst och finnas lite överallt.
En annan tolkning är att snubben har en dotter och två söner, exempelvis.
Inte läge för det, undviker av olika själ all onödig diskussion. En sådan persontyp som man har bara mest nödvändig kontakt med. Annars spårar han ur lätt.Fråga honom?
Inlandet, ej sjöman. Ej kåkfarare. Han är bra på många sätt, de flesta sätt. Bra chef alltså. Men det finns en parantes typ, något man inte begriper, uttrycker sig. Nog om det.Är han kåkfarare eller sjöman?

Aha, en sån. Förstår.Inte läge för det, undviker av olika själ all onödig diskussion. En sådan persontyp som man har bara mest nödvändig kontakt med. Annars spårar han ur lätt.
Nej, det är rätt nytt han är över 40. Scary!Det är säkert nån fyllegrej från tonåren.
Har några polare med underliga tatueringar som folk som inte känner oss ibland får för sig har någon djupare mening, när det bara var "jag var asplakat och nån brud ritade något som såg coolt ut på asfyllan på en servett och när jag vaknade på morgonen var det en tatuering."
Att man i fyllan gör dåliga val av tatuerare...?Vet någon vad denna står för, betyder?
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Äntligen!
Om du, som jag, ständigt åk... |
|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |
|
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa
Det händer en hel del när d... |