Tänkte skaffa en streetfighter

Tattered

Gucci,rosa piké, då blir det ligga av!!
Gick med
27 Aug 2005
Ort
U-hamn
Hoj
Husaberg 501
Jo som sagt så tänkte jag köpa någon hojj och göra en streetfighter av den, blir förmodligen en cbr 600, när kom den "feta" aluramen, vilket år?

Hur pass kinkiga är bes gubbarna när man rullar in den för bes, när man har gjort en ny styrkrona, bytt styre och framlampa osv..

kommer förmodligen ha massa frågor till er streetfighters där ute :bow
 
Jag tror den Feta ramen kom 97-98 nångång!
du ska göra en streetfighterkonvertering sen är inte bes gubbarna såna,
(streetfighterkonvertering, har ja fel nu så är jag ute och cyklar)
Lycka till!:tummenupp
 
Om du ändån skall ha en Honda så varför inte en skaffa en Hornet då, den är ju nästan redan halvfärdig, bara lite små fix för att den skall bli riktigt grym i utseendet och motorn i den bygger ju på CBR motorn.
 
Tattered skrev:
2638875 Jo som sagt så tänkte jag köpa någon hojj och göra en streetfighter av den, blir förmodligen en cbr 600, när kom den "feta" aluramen, vilket år?

Hur pass kinkiga är bes gubbarna när man rullar in den för bes, när man har gjort en ny styrkrona, bytt styre och framlampa osv..

kommer förmodligen ha massa frågor till er streetfighters där ute :bow

Klart grabben ska ha en fighter :yoparty Fabriksbyggda fighters finns inte :arsele , även om dom försöken kan vara fina mc också...

Byta krona och styre är knappast problem, lampan måste ju däremot vara godkänd att användas till det den ska. Regler för kraven på mc finns i Vägverkets föreskrifter 2003:23.
 
*/ ?>
Nyheter
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Back
Top