Sydskånes Emse bandagar 2013!

Har lite samma dilemma. Gratis Flickr konto överbelastas snabbt om man skall ha både privata samt bandagar. Någon som har nått bra tips på alternativ?
 
Jag hittade en rätt okej lösning. Lite bökigt att lägga till nya bilder, men fungerar.
Använder gratis hemsidoutrymmet man får till sitt bredbandsabonnemang + darkGALLERY hemsidotemplaten. Gratis smakar bäst :)

Jag har bara hunnit lägga upp ungefär hälften av bilderna. Det kommer mer ikväll.
photos.kostas.se/SturupRaceway20130505/
 
Det finns facebook om inget annat. Gör ett konto med t.ex. "Bilder från bandagar"
Sen är får det vara öppet eller så får vi bli "vän" med det.
Berätta hur det går för vi e jättenyfikna på bilderna :)
 
Ska ta en närmre titt på det hela efter jubb idag, fb var faktiskt ingen dum idé men frågan är hur det blir med kvalitén på bilderna? Inte för att jag är någon mästerfotograf men iallafall ?
 
Härifrån. Nej jag hade inte fotopass. Man kan nästan komma ut på banan här utan att du är förbi själva skyddsvallen som är precis där. Skyddsvallen där är inte mer än till strax över midjan, så inget som stör en och du står ändå relativt skyddad vid en bit raksträcka. Jag fotografera lite från plats 1 och en del från plats 2.

 
Ingen som har en endaste bild på lilla mig :gråta

Vit R1 2004 med vita fälgar röd grupp bankåpor berik skinnställ
 
Ni behöver inga fotopass. Det är bara att anmäla sig hos Depåchefen och kvittera ut en fötoväst. Detta ger er fri tillgång till banan och lite bätre fotopositioner. Övning ger färdighet! :tummenupp
 
Snygga bilder! Tack ska ni ha :hihi
 
Last edited:
Hittade inga bilder som verkade vara på dig Koffe :(
Jag kom dit ganska sent på dagen, fick bara med en del bilder från röd grupps sista pass.

Passade på att lägga upp ett fåtal bilder till på glada förare som alla var så glada att de vinkade åt mig vid slutet av passet. Hjärtvärmande. :hihi
 
Ni behöver inga fotopass. Det är bara att anmäla sig hos Depåchefen och kvittera ut en fötoväst. Detta ger er fri tillgång till banan och lite bätre fotopositioner. Övning ger färdighet! :tummenupp
Då vet jag vad jag ska göra den 19e :tummenupp Var på plats sent för jag låg och glodde motogp i soffan istället först men den 19e tänkte jag vara med från start, ska bara skaffa fler minneskort då jag fyllde det jag har väldigt snabbt :näsblod
 
Är detta bara för den mer erfarna eller kan man anmäla sig och gå nån typ av kurs?!
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top