Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har hört att det är för att den guppande vätskan kan vara distraherande...
Kan dedär stämma? Det är ju lika stor risk som att man blir distraherad av rörelsen på sin egen högernäve när man slänger sig på bromsen och klotar på grund av att man missar kurvan..![]()
En av de bättre andvändningsområdena jag har fått veta om detta svettband, var för att torka bort kletet efter en riktigt fet insekt, ni vet en sån som är så härligt gul-grön på insidan, och långsamt smetar sig ut över siktfältet.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hond...8918219QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessoriesNågon som vet vart man kan få tag på dessa svettband? gärna svart med hrc logga![]()
Se det som en tröjja för bromsvätskebehållaren.Sjukt töntigt.
"Jag kör så jeffla hårt att jag kan klota i varenda kurva, så jag tänker på säkerheten för andras bästa."
Vikket svammel. Om du kör med skiten, stå för att du tycker det piggar upp utseendet lite iaf.
Kanske finns en marknad för att sälja sparkdräkter för MC. Perfekt för de som inte vill riskera att stänka motorolja, bensin och bromsvätska runt sig vid krash. Dessutom blir det lättare att hålla hojen ren och den bli även mjukare om du råkar välta den över dig själv utanför korvmojjen.Kraschar man så att man lyckas spräcka behållaren så finns det nog en hel del annat smet utmed banan med...alltså, man måste ju få hojen upp och ner, och hamnar den så, så hjälper nog inte ett helt paket svettband att hålla vätskan kvar.
Kanske finns en marknad för att sälja sparkdräkter för MC. Perfekt för de som inte vill riskera att stänka motorolja, bensin och bromsvätska runt sig vid krash. Dessutom blir det lättare att hålla hojen ren och den bli även mjukare om du råkar välta den över dig själv utanför korvmojjen.
Harley-Davidson och MotoGP lanserar Harley-Davidson Bagger World Cup
Harley-Davidson och MotoGP ... |
|
![]() |
BMW Motorrad International GS Trophy 2026 körs i Rumänien
Platsen för BMW Motorrad In... |
![]() |
Strängnäs Bike Show den 30/8
Sista lördagen i augusti är... |
![]() |
Mälaren Runt – Tillbaka till rötterna
Under lördagen kördes Mälar... |
![]() |
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2
2025-års Fat Boy Gray Ghost... |
![]() |
European Bike Week: 2-7 september 2025
Under veckan den 2 – ... |
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |