SV-folk trotsar vintern

Elektron

I can wreck anything
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Östersund och Eskilstuna
Hoj
Suzuki GSX750R 2000
Var ute och körde min hoj kors och tvärs över stan idag och vad tror ni det är för märke på den enda mc jag möter under hela dagen? Jo, en SV :Bugar En svart. Han såg dock lite förvånad ut när han hälsade. Nån här?
 
Ace Niki skrev:
Var ute och körde min hoj kors och tvärs över stan idag och vad tror ni det är för märke på den enda mc jag möter under hela dagen? Jo, en SV :Bugar En svart. Han såg dock lite förvånad ut när han hälsade. Nån här?

Tja, det va väl inget nytt. Det är bara hårda killar som kör med svarta sv'n. :yoparty

´;)
 
Last edited:
Är det nån här som jobbar i Solna businesspark? Jag brukar se en svart SV stående på trottoaren framför nr 10. Nån som känner sig träffad? Jag kör Ninjan som brukar stå mot fönstret med monstret å en annan SV... :tummenupp :fyllisar
 
Jo nu är det riktigt kul att vara ute o köra. Tyvärr möter man ju inte så många men när jag körde in till stan i onsd. så blängde folk på en (mer än vanligt alltså) som om man var en idiot. Bara för att man kör MC när det närmar sig 0an...
 
Det kan vara någon som studerar på Stockholms-universitet i kräftriket(gamla veterinär-delen). Det har stått en svart SV parkad där och idag såg jag honom åka till skolan vid 10 tiden.

/andreas
 
Cale : är det säkert att du inte bor i huddinge ? ibland ser jag en svart SV åka förbi utanför mej och den som kör har precis likadant skinnställ som du har ????? hmmmm skumt va ? :tungan
 
fax skrev:
Cale : är det säkert att du inte bor i huddinge ? ibland ser jag en svart SV åka förbi utanför mej och den som kör har precis likadant skinnställ som du har ????? hmmmm skumt va ? :tungan

Cale har ställt av för vintern........ eller nått...
 
Jag tog en sväng igår på några mil, det va inte så farligt kallt som jag hade trott (underställ och 2 par handskar och strumpor). Men nu har det gudomliga mjället lagt sig över stan, så inget köra idag iaf.
/Ludde
 
Jag har ingen svart hoj och har inte åkt på ett tag, är det säkert att det inte var i Uppsala för två veckor sedan?
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top