Stunt & Street kvällar 2007

Jo det var riktigt skoj ikväll, synd att man inte hann dit tidigare så man kunnat åka mer.

// Stuntaren på den vita stunthojen med racekåpor.
 
vem va ungen på en blå dt 125:a Jag vill baraskrika på dig för du sabba mitt självförtroende med ditt bakhjuls åka! :mad: ;)
 
Tack alla för en jätte trevlig kväll , fast hugg o motorstop:) så kom man iväg riktigt bra efter ett par försök ...skit kul ,är peppad redan till nästa gång.
 
Tack till alla er som arrangerar och genomför tillställningen. Välordnat och skoj att få sota ur spisen ordentligt ibland.

/Ingvar
 
Kan bara hålla med, dessa kvällar är toppklass!
 
Det är oerhört roligt att se att detta projekt bara växer och växer!
Fantastiskt kul att få feedback på att projektet också är uppskattat, det värmer väldigt mycket!

SVT var på plats och gjorde reportage, får hoppas att det blir något bra av materialet. Vet inte när det sänds, om det sänds, men ni kommer få veta i så fall.

Tack till våra hjältar, alla mysiga killar o tjejer i gula västar, som styr upp kvällarna och ser till att det fungerar. Utan funktionärer fungerar det inte alls, så creds till er som hjälper till!

De nu som inte gjorde bromsövningen får bjuda på öl när vi har avslutningsfest, jag dricker dessutom bara grogg som Per sa, så det blir ännu dyrare..

Viktigaste av allt. Det var 249 personer som skrev på för att få köra!! :rock Vilken ökning jämfört med förra gången.
Räkna också in publiken och vi lär ju hamna runt 500 personer, lätt.
 
Shit vilken kväll det var. Hoppas verkligen TV-teamet ger en bra bild vad motorcyklisterna vill ha dvs ett ställe att leka på istället för ute på vägen.

Kanon alla ni som ställer upp som funktionärer! :tummenupp
 
Lyckat!

hänger på dom flesta här o säger att d va skitkul med så mycke folk o hojjar överallt..... mysfaktor - HÖG..... gick d nån kortege till gyllene M:et på s-vägen efter barkarby eller?? jag o 2 till skulle ner på en java där men fick fasiken inte plats för alla som var där :D :D
 
Barkarby !

Ja håller givetvis med alla förgånde talare i detta Fantastisk trevliga Arraskemang ! Jag hade min Son med mej och jag har aldrig sett så stora ÖGON på honom.....huvudet höll på å skryvas av honnom :D

Tack än ängång för en kanon kväll ! Skit kul ! Hoppas på fler bilder oxså !

Kommer givetvis vara på på platts nästa träff !

Putte Pk:tuttar :tummenupp
 
Ja håller givetvis med alla förgånde talare i detta Fantastisk trevliga Arraskemang ! Jag hade min Son med mej och jag har aldrig sett så stora ÖGON på honom.....huvudet höll på å skryvas av honnom :D

Tack än ängång för en kanon kväll ! Skit kul ! Hoppas på fler bilder oxså !

Kommer givetvis vara på på platts nästa träff !

Putte Pk:tuttar :tummenupp

När är nästa träff?
 
Nyheter
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion

Michael Schumachers Honda F...

Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti 202...

Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka

Under 46:e Coca Cola 8-timm...

Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Back
Top