Stulen mc!

Bozrik

BIKERBOYZ MEDLEM
Gick med
12 Sep 2007
Ort
Stockholm
Hoj
Kawasaki ZX-10R Ninja -04
En svart Kawasaki ZX10R -08 stals idag 16/5 från Huvudsta (Solna).
Den har ett Leo Vince slipon och på avgashållarfästet står det BIKERBOYZ STHLM. På vindrutan står det BIKERBOYZ.SE med kromade bokstäver.

Ser du eller hör något, kontakta polisen eller mig på 0707-445101.



/Björn (bozrik)
 

Bifogat

  • Photosession5.jpg
    Photosession5.jpg
    93.9 KB · Visningar: 635
Trist att höra :( Jag tog en extra runda efter gymmet utan resultat, bor själv i solna så kan trakten bra... kommer fortsätta hålla utkik :tummenupp
 
Min hoj försvann också i Huvudsta natten till igår. En R1 från 99 i röd/vit/svart originalfärg som var i grymt fint skick. Kanske var samma pack som snodde båda?!
 
Vidrigt...

Känns ju som att det försvinner jävligt mkt hojar just nu.

Man kan ju hoppas att de tar nån av de få hojar som har någon sorts gps-tracker så kanske man kan hitta asen som tar dem + lite hojar.
 
trist på en så snygg hoj... jag håller utkik i uppsala oxå
 
10m från din vid nr 16, bredvid pappersinsamlingen. Flickvännen hade kollat med nån som jobbar i huset och han sa att iaf min stod kvar när han kom till jobbet, så de snodde den på dan någongång mellan 8.00-15.30.
 
Ok, min försvann någon gång mellan kl19 på söndagen och kl6 på måndag morgon.
 
Jag har inga större förhoppningar. Den är nog slaktad vid det här laget :/
 
Åh fan! Hmm...snubben kan ju ha fel. Eller så åkte de 2 varv och plockade en i taget. Suger hästballe gör det iaf :(

Ja, det är nog inte omöjligt att dom kom tillbaka för att dom såg att det fanns en till att plocka vid porten bredvid. Grannens gamla CBR lämnade dom dock kvar. Jävligt fräckt hursomhelst, det är ju inte direkt ett helt undanskymt läge heller med rätt många lägenheter som har fönster ut mot gatan, speciellt från huset mittemot.
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top