Stulen hoj i Landskrona, igen

SilverWolf

Medlem
Gick med
1 Sep 2006
Ort
L-A
Hoj
Ducce M1200
Året börjar rent förjävligt:
Detta är inlagt under Stulet/Upphittat forumet av EC för en stund sedan. Lägger det här så att alla kan hjälpa till att hålla koll:


Stulen cbr 1000 RR -08 i Landskrona
Då har det hänt mig.

Stulen cbr 1000rr -08 Vit och svart färgkombi.Foto finns på profilen.

Stod parkarad i garaget låst med styrlåset och kedja bak och skivbromslås fram.
Har polisanmält det, ska gå och fråga alla tanterna om de har sett hört nått under veckan. Försvann nångång från söndags natt-tisdags natt


Reg nr DEU 045.

Tar emot alla tips..

Min början på säsongen förstörd, fick hela 20 mil med den i lör-söndags. Detta var drömbågen som nu är borta..
 
Last edited:
Fy' Fan Lider med dig S-Wolf,. Fan vad tråkig,.
Vi vet alla vad som gäller,.
Ögonen öppna
Och Telekontakten,...

Sen undrar folk vad vi skall med en Privat Forom till,.:huvet

Nej Pelle, denna gången var det inte min hoj, de var ECs. Inte mindre tråkigt för det. Ville bara få in det i RoH forumet så att vi alla kan kolla.
Lite för tätt av stulna hojar redan:mad:
 
Så jävla trist! Säsongen hinner inte ens börja innan de slår till :(

Ska upp på koppargården i em, så slår en koll där omkring...
 
Vilket jävla skit, måste man cementera fast hojen för att få ha den ifred eller? Snacka om totalt förstörd säsong.
 
Nyheter
BMW F 450 RR 2027
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...

Ducati Panigale V4 2027
Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...

Aprilia skriver historia
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS
Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027
Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...

Nytt i MotoGP till 2027
Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...

Fyra nya Triumph-modeller
Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...

Seriösa mc-kläder till bra pris
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...

Márquez obeveklig i Misano
Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...

Back
Top