Wiseguy
Medlem nr.8 sen starten
- Gick med
- 6 Mar 2003
- Hoj
- Honda CBR900RR Fireblade, CBR1100XX Blackbird
Såg denna artikel på en norsk sida:
http://www.mc24.no/article.php?articleID=2203&categoryID=6
http://www.mc24.no/article.php?articleID=2203&categoryID=6
Seks banesykler og store mengder utstyr og verktøy er stjålet fra et verkstedlokale i Bærum. Eierne håper på hjelp og utlover dusør.
Syklene og utstyret er stjålet fra et verkstedlokale i Bærum. Syklene som er stjålet er en Ducati 999R, en Ducati 1090, en CBR600RR, to CBR1000RR (Alpha Technic-syklene Kai Børre Andersen kjørte i IDM) og en helt ny CBR1000RR som var nesten ferdigbygget med ledningsnett, Öhlins gafler etc.
- Mye gromme saker med andre ord, forteller Stein Rølles som var en av entusiastene med tilhold i lokalet. - Lokalitetene er en del av et større kompleks som er tv-overvklet og avsperret med låst bom. Tyvene har tydeligvis hatt god kjennskap til både innhold og lokalene. De har først vært inne og satt kameraene ut av spill og overstyrt alarmen.
Rølles har ikke fullstendig oversikt over hva som er tatt enda, men i tillegg til syklene er det forsvunnet mye utstyr som felger, gafler dekk, kjøreutstyr etc.
- Fullstendig oversikt over hva som er borte har vi ikke enda, men at det dreier seg om utstyr og sykler for et sted mellom 2 og 3 mill er sikkert. Mye er forsikret, man langt fra alt, opplyser Rølles. - Hvis noen har noe info som kan bidra til at dette kommer tilbake tilbyr vi en dusør på kr. 25.000,-
Kontakt Stein Rølles på e-post eller telefon 901 444 54