Stomp(re)grip?

Android

Årets sisteförare
Gick med
17 Mar 2003
Ort
Malmö
Hoj
R1
Eftersom jag har tummen mitt i röven, så har jag inte satt på Stompgrips på nåt bra sätt, så nu trillar de av. Ett regnoväder genom Tyskland hjälpte till.

Nån som har nåt vettigt tips på nån geggamoja för att klistra fast dem igen? Så klart nån sörja som fäster men inte skadar lackan. Och som kan tas av igen (av ännu så länge okända skäl). Och så ska det så klart se snyggt, varför gaffa inte är ett bra förslag.

Mitt förra tricks var att köpa nya - det förändrade dock inte positionen på tummen... Däremot blev plånboken tunnare.
 
Ja, alltså, min tanke är ju nån sörja som är som "original"-geggan (eller vad man nu ska kalla det), d.v.s. den klibbar fast mer än den limmar fast och är sedan avtagbar utan att paja lacken.
 
Nyheter
Provkörningsvecka, KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Bike är på plats på sommarv...

Nortons comeback

Norton gör en triumferande ...

Boxer, V3, V4, VR5 och 6-cyl

Teknik – nya mc-motor...

Enfield presenterar sin stora twin

Efter spionbilder, hintar o...

Gotland Ring Bike Week 2026

Packa hojen, damma av hjälm...

Motorsportsalongen i Örebro!

Jag tog en snabb avstickare...

Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort

Det är ingen lätt uppgift H...

KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”

Rajiv Bajaj, 58, VD för den...

Framtidens hjälmar är här!

Bland finesserna finns ljus...

Öhlins, som under många år ...

Back
Top