Stänga trådar

Anders Annell

Ny medlem
Gick med
23 Oct 2004
Ort
enköping
Hoj
Harris Magnum 2
Jag kanske är dum men jag trodde att syftet med ett forum är att diskutera. Tydligen var ju trånden om smitningen på vaksalagatan ett ämne som många ville diskutera samt olika delar runt denna. Att då stänga den med nedanstående motivering tycker jag tar död på forumet. Jag anser att man ska kunna diskutera allt som är Mc relaterat så länge det inte är kränkande eller att det går till personangrepp.


"Dessa diskussioner kommer inte att leda någon vart, därför stängs tråden.

Stäm träff och diskutera IRL istället, vet ja´! ":yoparty
 
Bra sagt, bevisar igen att det inte är någon ide att ta upp frågor angående trafikmoral, smc samt polisens arbetssätt.....orka. :gnissla
 
Det var faktiskt länge sedan som det blev ett sådant drag i forumet som med den tråden som tyvärr blev stängd.
Jag hade inget att tillägga, men det var intressant att läsa de olika åsikterna.
 
Ni ser helt plötsligt när man pratar om varför det stängs ner så är det svalt intresse, var är då yttrandefriheten, finns den inte på forumet
 
Vill ni fortsätta gaffla så kan jag naturligtvis öppna tråden igen, även om jag tycker det är en ganska meningslös diskussion. Det enda som möjligtvis kommer att hända är att några kommer att fortsätta vara oense om vad som är ansvarigt/lämpligt och inte ute i trafiken.

Jag ansåg att det var lika bra att stänga tråden innan det började bli kränkande och personliga påhopp.

Hur som helst, jag öppnar tråden igen, under förutsättning att diskussionen förs på en civiliserad nivå. Alla nöjda?
 
JA! Meningslöst ligger i betraktarens ögon. Vill de som orkar så låt dem och resten har ingen tvingat helt enkelt...
 
*/ ?>
Nyheter
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

Back
Top