Pennybridge
Ny medlem
vad ska du ha snuskburken till?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
vad ska du ha snuskburken till?
ang. batteri, hittade denna igår som jag tänkte prova på min xt550 för o slippa batteri helt, kan det vara nått som funkar på 500:an tro? http://www.trialsbits.co.uk/product_info.php?products_id=1031
scrolla lite i denna länk så finns lite info om montaget http://advrider.com/forums/showthread.php?t=551377&page=81
//M
Jag är ju en sådan där person som gärna har fungerade lysen även när man står på tomgång, annars hade jag helt skippat batteri också. Å andra sidan är mitt batteri pyttelitet.
Är ju precis därför man monterar en stabil kondensator. EST nämnde i veckan att han på sin förra SR500 kan ha lyset påslaget ett bra tag t.o.m. efter att han slagit av motorn.
-Vi väntar med spänning
PS. Hur prenumererar man på en tråd...? Nån som kan hjälpa..
Ja..se på fan där fanns det ! Tackar för detta Bush !
Lugnt!
Hördu fisk, vad blev nu det slutgiltiga utlåtandet från kassajävlarna? Positivt antar jag, men hurpass?![]()
Det blev dubbelt.
I morse hade förardörren på bilen frusit fast så jag fick krypa in från passagerarsidan. Bilen lät konstigt när jag körde iväg så jag svängde av och sambon hoppade ut och skulle kolla om det satt fast en massa snö runt hjulen.
MADDA FAKKING PUNKA PÅ VÄNSTER FRAMHJUL!!!
Så nu står biljäveln parkerad en bit hemifrån och det är snö överallt. Jag vet inte varför däcket inte har någon luft heller, kan vara allt från skadad fälg till pyspunka. Har sådan där punkteringsspray som man fyller däcket med men om det bara saknas luft så sabbar man däcket permanent. Kan inte direkt köra iväg bilen till närmsta mack som det ser ut nu heller.Att köpa ny fälg med däck är jag verkligen inte sugen på. Hittat begagnat men det är såklart 10 mil hemifrån.
FAAAAN!
Gött, grattis!
Såg du mitt inlägg på facebook? Biltema punkakit:
http://www.biltema.se/sv/Bil---MC/MC/Dack-och-slang/Reparationssats-dack-82573/
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |