Sportig tourer..?

Re: Re: Re: Sportig tourer..?

Goines skrev:
V-Strom ligger INTE som offroad hos bilsport. Den ligger inte som offroad hos nåt bolag med tanke på att det är en ren gathoj. :)

I bikekatalogen klassas den som offroad, sen har jag hört att Suzuki ville få den klassad som offroad...Honda Varadero är ju precis lika mycket gatcykel t ex...men den går ju som offroad...men säger du att den inte klassas som offroad på Bilsport & MC så har du säkert kollat upp det...så då har jag lärt mig något nytt igen :)

Jag ska själv kolla upp detta i morrn.
 
Har kollat med Bilsport & MC. Vart ingen offroadförsäkring :(

Hel/Hel:
Suzuki V-Strom –02 zon3 = 9764:-
 
t-rex skrev:
Aha.. En poser...... :D

Tjaa... Om jag ska få med flickvännen på hojen en längre tur så gäller det ju att hon inte slår bakut så fort hon får syn på den. :) Hon tillhör dock den skaran som anser att en GS 500E är snygg, vet inte om hon säger det för att vara snäll eller om den är tillräckligt liten för att uppfattas som gullig - hugaligen.
 
Nyheter
En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Back
Top