Snabbe_jag
Kalla på Åsa!!!
loop skrev:Nej!!! : Gass i gassbilen pappa...
Ingen annanstans... Stränga order från 2 åringen...
Ahh Minimeken är flexibel

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
loop skrev:Nej!!! : Gass i gassbilen pappa...
Ingen annanstans... Stränga order från 2 åringen...

loop skrev:Anneli.a, Är det fullblod på havremopparna???
Anneli.a skrev:Kan vi vänta tills det blir varmare ute?.. Jag vill ju inte att hon ska frysa ihjäl..![]()
soppatorsken skrev:Jag är hungrig, vad ska man äta?

Anneli.a skrev:Två halvblod. Fast den ena är mest fullblod i, och det syns på honom. Bägge är väldigt bra i huvudet. Intresserad?
Snabbe_jag skrev:Jaha dög inte Foggy till att göra mos av Hilda?????
Sen såg inte Foggy heller särskilt smart ut.. (jajaja, genom sig själv känner man andra, ja vet..) 
loop skrev:Enligt mina efterforskningar hos de jag känner med hästar så är hästar som klarar av att bära 85+ utdöda.... Vart man än är får man fan aldrig rida...
"Oj då, 85 kg... Det orkar han inte... Då får han problem med ryggen"
Kanske måste sikta in mig på Norska kallblod med 190 i mank...![]()
Araber???
Anneli.a skrev:Mos??? Charmkurs var det ju!Sen såg inte Foggy heller särskilt smart ut.. (jajaja, genom sig själv känner man andra, ja vet..)
![]()
soppatorsken skrev:Lite långt till sjuelva bara för Ballerina men tack ändå. Ska höra om grannen har nått ätbart.

soppatorsken skrev:Lite långt till sjuelva bara för Ballerina men tack ändå. Ska höra om grannen har nått ätbart.
Anneli.a skrev:Kan du rida en häst i rätt form så är 85 kilo ingen vikt. Beror ju helt enkelt på vad du tänkt ha kusen till.
INTE araber...
QueSnabbe_jag skrev:Hmmm inte bara att vi ska göra upp var vi ska slå upp tältet nu ska vi göra upp om Foggy är smart eller inte :kocko![]()
Kan väl inte handla om mig inte Snabbe_jag skrev:Hmmm inte bara att vi ska göra upp var vi ska slå upp tältet nu ska vi göra upp om Foggy är smart eller inte :kocko![]()
Foggy skrev:QueKan väl inte handla om mig inte
/F.

loop skrev:Tanten är helt insnöad på araber... Själv kan jag tänka mig ett större halvblod...
Red lite appalousa i sommras... Små muskelpaket, grymt kul...
Tänkte väl försöka skaffa en kuse sen så tanten lugnar sig... Men vill då att det ska vara nått jag kan rida oxå!!!
Anneli.a skrev:Halvblod är att rekommendera. Araber är ljuvliga små figurer, men jag tror bara att du skulle känna dig stor på en sån. Mitt sto är en underbar liten varelse. Vem som helst kan rida henne, ändå är hon inte tråkig. Hon ska också säljas..![]()
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |