sporthoj t-shirts?

morecore

Håll i hatten!
Gick med
21 Oct 2003
Ort
Halmstad
Hoj
Triumph street triple RX
Tjena ang.försäljning av sh tshirts. Minns att det fanns en, det var en liten logga mitt på bröstet.
Jag är då ganska trött på, förlåt uttrycket, "90-tals loggan" sporthoj.com

Visst, alla känner igen den, de flesta vill antagligen ha den kvar.men vet att du har design-skills, då den förra var snygg om jag minns rätt. En hojåkare i profil som knäskrapar....typ.

Nuvarande tröjor är ju en kul grej med egen text m.m. Har en själv, men vågar knappt använda den nu. Inte utan hoj. Den känns "Harleydavidsson". Jag ser gamla raggar tanter på 45 som är med i gänget "Farliga Gurras MC". De har logga på ryggen, logga på armen...
=> och kör harley.

Jag vill helt enkelt ha tillbaka tshirten/tröjorna du hade på G ett tag. Jag vill helt enkelt ha en clean sporthoj t-shirt som man slipper känna sig raggare i :4skrika

Alltså, ha kvar den nuvarande för dem som vill ha en tröja å köra i, och ha en till som man kan ha när man sitter ute på ett fik och visar att man hänger på sporthoj, fast på ett cleant sätt ;)

tack tack
 
Jag skulle vilja ha en sporthoj.com keps... :) Får man göra en sån själv swedie???
 
Jag kommer ha T-shirts att "kränga" snart. Ska bara göra en ny design. Jag kommer göra den så pass snygg att jag själv inte skäms i den :lol Så då kan i alltså oxå bära den.

Tips på hur en T-shirt ska se ut får ni gärna komma med.

Fundera på att göra en helt annorlunda mot SH-loggan då jag vet att den är aningen fattig i "wow-effekt". Lite lam. Men känd :)
 
Something like this ;)

Tiptoe_Reaper_small.JPG


En til
IFSPEEDKILLSlowres.JPG


Kanskje litt mye? :tungan Se mer på: http://www.reaperwear.com/motorcycle t-shirts.htm
 
Last edited:
Swedie skrev:
Jag kommer ha T-shirts att "kränga" snart. Ska bara göra en ny design. Jag kommer göra den så pass snygg att jag själv inte skäms i den :lol Så då kan i alltså oxå bära den.

Tips på hur en T-shirt ska se ut får ni gärna komma med.

Fundera på att göra en helt annorlunda mot SH-loggan då jag vet att den är aningen fattig i "wow-effekt". Lite lam. Men känd :)
Härligt å höra!!
Vill du ha inspiration på design, färger m.m. borde du kolla in nutiden skate-tshirts. Det är en industri med nyskapande loggor hela tiden.
kolla in nå klädesaffär på nätet, tex junkyard.se

Hoppades du hade några kvar sen förra gången, hoppades på att få med en till hawaii om en månad ;)


Härligt att höra iaf, jag kommer med nått förslag hoppas jag.
 
utlys en tävling med ett litet pris för bästa design swedie?!?
sen kan du ha poll o den som vinner blir de...kanske :va
isf måste du självklartr sätta upp regler..
kanske max antal färger o såna saker pga tryck svårighter mm
 
Last edited:
Nyheter
Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Back
Top