Malmin
Ny medlem
Vart i staan lämnar ni in och slår om era däck? Eller är det hemma på köksbordet med kofot som gäller
?
?Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
?Hur hade du tänkt åka? Hoj eller bil?
Har ev. redan plats i en bil, skall kolla och återkommer.
/Micke

Någon kunnig person som bor i Skellefteå (med omnejd) som har lust och tid att hjälpa mig att mäta cylinderspelet på min hoj? Jag har tillgång till bladmått, men saknar kunskapen för att göra det ordentligt.
Bågen står i ett garage på Morö Backe i väntan på de omlackerade kåporna.
Någon form av belöning ska jag nog kunna ordna, dock har jag taskigt med pengar (student) nu.
Låter det intressant så skriv ett PM eller ett mail (IamSpider_84@hotmail.com), så stämmer vi träff!
Tack på förhand!
/ Kim
Eh, Du talar händelsevis inte om ventil-spelet, inte cylinder-spelet? Det senare blir nog svårt att mäta upp utan att riva isär hojen duktigt mycket...Nja, förrutom kåporna och tanken är hojen intakt - och oteknisk som jag är tänkte jag slippa skruva så värst mycket. Det borde ju gå både snabbt och smidigt att mäta cylinderspelet och korrigera det direkt på mc:n som den står nu? Jag ska bara säkerställa mig om att allting är i fint skick, och senast den var in på service och byte av backdäck så missade dom att kolla spelet åt mig. Tack för tipset om motormecano dock! Dom hade jag aldrig ens hört talas omDet kan bli aktuellt att besöka dom vid ett senare tillfälle!
Nja, förrutom kåporna och tanken är hojen intakt - och oteknisk som jag är tänkte jag slippa skruva så värst mycket. Det borde ju gå både snabbt och smidigt att mäta cylinderspelet och korrigera det direkt på mc:n som den står nu? Jag ska bara säkerställa mig om att allting är i fint skick, och senast den var in på service och byte av backdäck så missade dom att kolla spelet åt mig. Tack för tipset om motormecano dock! Dom hade jag aldrig ens hört talas omDet kan bli aktuellt att besöka dom vid ett senare tillfälle!
så nu finns det en till mc åkare i stan. 
Halloj! Har en gammal suka gsx 750 -81 och får den inte att gå. Har haft förgasarna på ultraljudsrengörning men den vill bara gå på choke, så fort man rör gasen så dör den... Bajs! Nån i området som kan sånt här? Mvh Uffe
|
|
Katalogen börjar ta form!
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
KTM och Husqvarna återkallelser
Pressreleaser från KTM och ... |
|
|
Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO
Vulkanen Teide vakar över o... |
|
|
Äventyr i Algeriet
I januari åker Allt om MC t... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Direkt från Teneriffa! Förs... |
|
|
CIAO ITALIEN!
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |