Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
kaZmur skrev:Håller med... om vi säger att ca 1000 av alla medlemmar pröjsar denna struntsumma så har du ju pengar till en überserver plu kanske en korv på Sibylla.
Ett fjortisforum som går ofattbart slött.Hakka skrev:Vad har lunarstorm med det hela undrar jag?. Trodde det var något fjortisforum.
Mvh jag
Jo, men jag räknade med att ca 1-2000 personer är villiga att betala. För övrigt så håller jag med om att det skulle rensa bort en hel del personer som bara reggar sig för att annonsera/snacka skit.TERMINATOR skrev:Vi är nära 15 000 användare och alla som använder SH ska betala 50 spänn, jag tror att det skulle försvinna många nötter och hela forumet skulle bli bättre + att det skulle finnas möjlighet att uppdatera servern mm.
Jag ser bara positiva saker i det hela.
sporthoj.com växer så det knakar och är snart ikapp lunarstorm iform av antal aktiva användare simultant. (inte riktigt, men ändåHakka skrev:Vad har lunarstorm med det hela undrar jag?. Trodde det var något fjortisforum.
Mvh jag
) vilket gör att servern får andnöd.TERMINATOR skrev:Vi är nära 15 000 användare och alla som använder SH ska betala 50 spänn, jag tror att det skulle försvinna många nötter och hela forumet skulle bli bättre + att det skulle finnas möjlighet att uppdatera servern mm.
Jag ser bara positiva saker i det hela.
UrbanTiger skrev:Hör att du inte var med i den stora crashen i februari (?) 2003. Big Depression on the internet and Nasdac fell by 83 percent in one day
Tiden går gubbar.....

KawaChris skrev:Om jag ska betala så måste det vara en engångsgrej, återkommande betalningar är jag allergisk mot och det tror jag gäller för många. En bidragssida där man kan se vem som har bidragit och med hur mycket tycker jag vore bäst.
kaZmur skrev:Ett fjortisforum som går ofattbart slött.

Självklart... har varit medlem sedan 2001Hakka skrev:Aha. Och det kände du till? Okey... ...
![]()
morlock skrev:Dags att piffa upp servern lite? Tycker det är lite titt som tätt det går ohyggligt segt och ibland inte alls p.g.a invasionen.
Så fort det är >600 verkar det gå toktrögt, det är inte så ofta men frekvensen lär öka kraftigt; Speciellt nu i vårkanske räcker att optimera databaskoden
![]()
Nåt bör göras![]()
Swedie skrev:Jag kommer inte ta nån medlemsavgift.
kaZmur skrev:Självklart... har varit medlem sedan 2001![]()
sporTlovEr skrev:Jag upplever det inte så trögt, kanske din lina som är seegg..?
442granath_ skrev:ååh, nej. jag har bara vart det sen 2 år tebax. hur mkt status har du?![]()
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |
|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |
|
Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!
Boka sommarens härligaste b... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |
|
|
Nya Indian Chief Vintage
I kölvattnet av att ha spar... |
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |