Krilllan
Ny medlem
Då har man gjort första riktiga vurpan. Buckligt ljuddämpare, avbrutet btomshandtag samt skev fotbroms blev resultatet.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Då har man gjort första riktiga vurpan. Buckligt ljuddämpare, avbrutet btomshandtag samt skev fotbroms blev resultatet.
Shit mannen. Men hur gick det med dig då?.
Hämtar hojen från reparationen idag, har bara tagit 5 veckor, men nu jävlarSatan va kul det skall bli att köra ostrypt
![]()
Då var den här säsongen slut. Ställer av imorgonJaja, har många timmar i garaget att se fram emot under vintern, motorn ska få sig lite nya delar så jag slipper den jäkla oljeförbrukningen
Får bli till att hitta ett jobb så jag har råd att skaffa någon vinterleksak också, funderar på nån gammal cross![]()
Själv har man införskaffat sig en honda xr600. Den ska jag köra runt med i skogarna och prova endurospår under vintertiden då sporthojen ligger i dvala.
Får lön den 28/12 så då sätter jag igång![]()
GöttansFår man lov att fråga vad du jobbar med?. Miniblinkers, nya däck på sporthojen samt lite dekaler om jag får tag på det, har hittat lite fräcka dekaler på pinuppor när jag letat på ebay. Men är lite osäker på om jag ska ha det. Sen får jag se om jag kommer på nåt annat sköj.
Faen nu blir man ju ruskigt sugen på banåka![]()
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Richa blickar framåt mot 70 år i branschen
Bike var på plats på Richa ... |