Spamtråd M+S

Mitt jävla as till vardagsrums-svinbilligt-IKEA-klickgolv har rest sig lite på ett dumt ställe (där man går som mest). Misstänker att det flyttat sig lite grann och jag varit lite för snål med distansen till väggen/listen.

Ska riva väck kvartslisten och kolla efter, men tänkte höra mig för gällande en speciell såg som jag såg (hoho) på TV-reklam för några år sedan. Misstänker att jag iallafall får göra nåt ingrepp och skapa lite mer yta mot väggen och just denna såg som jag sett skulle nog kunna vara eminent för arbetet. Vad jag dock inte har en jävla susning om är vad sågtypen kallas?

Det är iallafall en form av tigersåg, elektrisk, där sågbladet/klingan rör sig horisontellt kanske sisådär 4-5cm, och man med enkelhet kan såga "uppifrån" utan att behöva fritt utrymme "nedåt"/"inåt" så att säga. Har kollat både Black&Decker och Dewalt, men hittar inte riktigt den sågen som jag är på jakt efter.

Seså, upplys mig!

Btw, fan va gött det ska bli att jobba imorgon! :banana
 
:hihi

Är det någon som ska på Madonna idag eller?
Tänkte grilla lite på kyrkogården innan, om det inte regnar då...

Har ni inget för er så kom förbi och tänk lite på döden :)

Hur gick det för er?
Det var ingen dålig regnskur som kom under em/kvällen :gnissla


Grym låt!
[YOUTUBE-ID]_RLiuPRMJy8[/YOUTUBE-ID]
 
Nån som vet hur man kapar en filmfil på mitten på enklaste sätt? Har en tankfilmning från senaste körningen i Falkenberg jag hade tänkt lägga upp på tuben..
 
Idag är man pigg som en överkörd grävling.
Jobbade på Madonna fram till 04,00 och sen var det dax att studsa upp ur sängen 06,30 för att göra sig iordning för att går till jobbet.:3freak
 
Idag är man pigg som en överkörd grävling.
Jobbade på Madonna fram till 04,00 och sen var det dax att studsa upp ur sängen 06,30 för att göra sig iordning för att går till jobbet.:3freak

Hur var det att jobba på henne? :brynad
Var hon nöjd efteråt? Läste i tidningen att hon verka gnälla mycket.. :tungan


Edit:
Blä, blomman var snabbare :gnissla
 
God förmiddag kära Göteborgare!
Händer det något speciellt i helgen?

Förlåt om jag stör lite här i er lilla spamtråd. Har märkt att ni inte gillar utomsocknes särskilt mycket. Tjejen här är en Kulla och inte en norrlänning. Bara så att ni vet.

Är det någon som har något bra tips på jobb i Gôtet till mig? Blir bara mer och mer sugen på att flytta tillbaka. Saknar stämningen lite.
 
God förmiddag kära Göteborgare!
Händer det något speciellt i helgen?

Förlåt om jag stör lite här i er lilla spamtråd. Har märkt att ni inte gillar utomsocknes särskilt mycket. Tjejen här är en Kulla och inte en norrlänning. Bara så att ni vet.

Är det någon som har något bra tips på jobb i Gôtet till mig? Blir bara mer och mer sugen på att flytta tillbaka. Saknar stämningen lite.
Jag tycker alltid man hör att Göteborgare är väldigt välkomnande... :va
 
Iofs, dock blev min landsfrände utbuad då hon gjorde entré i den här tråden för ett litet tag sedan.

Frågan är då denna; Väkomnar du mig till tråden eller tillbaka till Göteborg, eller rent av både och?
Jag skulle säga både och i så fall :)

Din landsfrände, är det Duckie eller?? Hon borde också komma hit!!! Jag har inte hunnit träffa henne i helgen ju! :( och vart är Gustav1??
 
Nyheter
Honda V3R 900 E-Compressor

Honda V3R 900 E-Compressor ...

Indian Concept Girder – En framtidsvision?

Indian Concept Girder är en...

Yamaha R7 får stor uppgradering!

Yamaha R7 får en nängd uppg...

BMW F 450 GS för prisvärda äventyr

BMW presenterade den länge ...

BSA Thunderbold avtäckt på EICMA

BSA har avtäckt sin fjärde ...

ExploreBike: Lerigt Gotland Grand National

Årets Gotland Grand Nationa...

Nytt om H-D Bagger-Världscupen

Under en presskonferens på ...

BMW F 450 GS ”Din bästa kompis” 

Screenshot Nya BMW F 450...

Nya MV Agusta Brutale 800

MV Agusta Brutale har länge...

YAMAHA Tracer 7 OCH Tracer 7 GT Y-AMT

Inför 2026 uppdateras maski...

Back
Top