Sommaren är tillbaka!

Ah, synd att man inte är hemma i helgen då. Å andra sidan har det varit soligt och helt acceptabelt varmt ett par dagar nu, och jag har haft hojen hemma så jag kan väl inte klaga direkt.
 
Tog en promenad på stranden igår. Inte riktigt 20 grader men rätt skönt ändå och jag var inte ensam om idén.
 
Ah, vet inte om mina inlägg på sporthoj kan ligga mig i fatet?
Dock har jag inget konto på Grinder, ännu mindre finns min snopp på internet, det vet jag med säkerhet.
Var ansöker man?
Nejdå, bara var ärlig om allt och noga med att peka på att du aldrig har slarvat med statshemligheter så slår du ju de senaste två direkt!

Söker gör man däremot inte, man behöver vara polare med någon som är polare med regeringschefen. Bara att fråga runt i bekantskapskretsen, man vet aldrig vem som varit på sexfest med vem.
 
Söker gör man däremot inte, man behöver vara polare med någon som är polare med regeringschefen. Bara att fråga runt i bekantskapskretsen, man vet aldrig vem som varit på sexfest med vem.
Inte för inte man börjar undra om vad Lille Ulf gillar.

Indicier:
Inga barn
Sjukt fet fru
Många bögar som vänner
Liberal
Kompis med Fjellner, Billström och Borg
Förflutet med Centerpartiet
Vän med Tobé

Är det kanske en pizza-gate vi har framför oss
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top